"НАДАМ СЕ КОНСТРУКТИВНОМ ПРИСТУПУ": Борељ о разговорима у Бриселу

ЕВРОПСКИ комесар за спољњу политику и безбедност Жозеп Борељ рекао је да је у центру пажње данашњег састанка са председником Србије Александром Вучићем и премијером привремених приштинских институција Аљбином Куртијем предлог ЕУ о нормализацији односа Београда и Приштине и изразио наду да ће обе стране имати конструктиван приступ преговорима.

НАДАМ СЕ КОНСТРУКТИВНОМ ПРИСТУПУ: Борељ о разговорима у Бриселу

Фото: Танјуг/АП

- Поздравио сам председника Александра Вучића и премијера Аљбина Куртија у Бриселу на састанку на високом нивоу у оквиру дијалога Београд - Приштина. На дневном реду: предлог ЕУ о нормализацији односа. Надам се конструктивном приступу две стране - написао је Борељ на Твитеру.

У Бриселу је око 18 часова почео трилатерални састанак европских званичника са Вучићем и Куртијем.

Претходно су Борељ и Лајчак са њима одржали одвојене састанке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (77)

ВУЧИЋ ПУТУЈЕ У ГРУЗИЈУ: Познат детаљан план важне посете