КУРТИ ПРОВОЦИРА "ВОЈСКОМ": Циљ патролирања тзв. безбедносних снага на северу КиМ - подизање тензија

М. Ст.

27. 09. 2022. у 09:00

ПАТРОЛИРАЊЕ тзв. косовских безбедносних снага по северу КиМ, којим се крши Резолуција 1244 УН, уз прећутно одобравање Квинте, срачунато је с циљем да се застраши српски народ, али и да се исповоцира реакција Београда, а све како би се нарушио мир у нашој јужној покрајини.

КУРТИ ПРОВОЦИРА ВОЈСКОМ: Циљ патролирања тзв. безбедносних снага на северу КиМ - подизање тензија

Фото АП

Специјалне јединице, према мишљењу наших саговорника, распоређују се на север КиМ и да би се подигле тензије и изазвали сукоби, упркос настојањима Београда да се по сваку цену сачува мир.

Председник скупштинског Одбора за КиМ Милован Дрецун истакао је да су до сада север држали у "потковици" и углавном претили јужно од Ибра, а да сада већ стварају услове за стално базирање тих својих специјалних параполицијских јединица, али и тзв. косовских безбедносних снага.

Он сматра да ће земље Квинте морати да изврше притисак на Аљбина Куртија и његову владу да се пролонгира решавање питања регистарских таблица, да Приштина не би примењивала силу и започела акцију скидања таблица:

- Пре неки дан је била изјава из Куртијеве партије да имају неке нове системе. Немају никакве нове системе, они имају проблем са људством. То није никаква опасност по централну Србију, јер не могу да се пореде наши војни капацитети и њихови паравојни капацитети, али јесте опасност по српски народ на КиМ.

Како за "Новости" објашњава генерал у пензији Миломир Миладиновић, тзв. Косово овим потезима жели да изазове страх код српског народа и испровоцира нашу власт да предузме мере које би се протумачиле као прекомерна употреба силе:

- Ситуација није мирна. Ми имамо снаге, али околности нису такве за реакцију или покрет наших снага. Поруке председника Вучића су биле такве да ми не желимо рат, па у овим околностима, не би требало да се реагује.

СЕЛАКОВИЋ: Хрватска изашла из оквира политике ЕУ

ШЕФ хрватске дипломатије Гордан Грлић Радман је, оценом да је признање једнострано проглашене независности "Косова" од стране Србије неминовност, изашао из оквира званичне политике ЕУ, која је по овом питању на статусно неутралним позицијама. Србија, разуме се, упркос жељама министра Грлића Радмана, неће признати једнострано проглашену независност своје јужне покрајине, а њени аргументи чврсто су засновани на међународном праву, на правно важећој Резолуцији 1244 Савета безбедности УН, односно на темељним принципима на којима почивају савремени међународни односи - поручио је јуче српски шеф дипломатије Никола Селаковић.

Позиција хрватске дипломатије по овом питању је, оценио је, најблаже речено, противречна, јер Хрватска данас брани територијални интегритет и суверенитет Украјине, позивајући се управо на принцип суверености и неповредивости територијалног интегритета држава, а истовремено Србији ускраћује иста права, што није ни принципијелно, ни добросуседски.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (5)

НЕМА ВИШЕ МИРА Немачки генерал дао алармантну изјаву о рату са Русијом