НОВА ПРОВОКАЦИЈА ПРИШТИНЕ: Током ове године аплицирају за чланство у ЕУ
ЗАМЕНИК премијера тзв. Косова Бесник Бисљими обавестио је министра за европска питања Чешке Микулаша Бека на састанку у Прагу да тзв. Косово има намеру да аплицира за чланство у Европској унији у току ове године.
Фото АП
Чешка, иначе, председава Савету ЕУ до краја године, а на тој позицији ће је наследити Шведска.
Бисљими је рекао и да очекује напредак по питању визне либерализације.
Он је нагласио да Влада тзв. Косова остаје привржена општем оквиру правно обавезујућег споразума у дијалогу са Србијом.
Како се наводи у саопштењу Кабинета потпредседника Владе, на овом састанку било је речи и о суочавању са енергетском кризом као заједничком изазову земаља у Европи и као циљ је истакнут прелазак на зелену и обновљиву енергију.
(Косово Онлине)
БОНУС ВИДЕО: НАПЕТОСТ И ЗАСТРАШИВАЊЕ - У посети породици Премовић из Доњег Јариња
Препоручујемо
"ДО СКОРОГ ВИЂЕЊА, ДРАГИ ПРИЈАТЕЉУ!" Вучић испратио Ердогана (ФОТО)
07. 09. 2022. у 20:06
ХАРЧЕНКО ЈАСАН: Русија нема захтева за војном базом, нити је Србија тражи
07. 09. 2022. у 16:00
ВУЧИЋ О ПУТИНОВОМ ГОВОРУ: Ова зима ће бити хладна, а следећа поларна
07. 09. 2022. у 14:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)