ДЕЦЕНИЈА ВЛАСТИ АЛЕКСАНДРА ВУЧИЋА И СНС: Плате удвостручене, гради се 10 ауто-путева, отворено 200 фабрика
СРБИЈА се за 10 година модернизовала, променила, схватила да може да буде земља успеха, а не пропасти и пада, поручио је јуче председник Александар Вучић, сумирајући тачно деценију од када је ступио на власт - тада као први потпредседник Владе и министар одбране, током које је, како је истакао, "владао мир уз економски напредак".
Он је као основне стубове владавине СНС означио економски развој, инфраструктурне објекте, али и увођење културе сећања на страдања Срба.
- Србија је постала земља која не личи на ону коју смо наследили. Постараћу се да до годишњице странке покажемо шта је промењено - од плате од 330 евра, која ће у децембру бити 700 евра, односно која је данас 635 евра, што је двоструко увећање, до тога да је Србија изградила ауто-путеве колико никада до сада није - објаснио је Вучић и додао да је изграђено више болница него што је учињено у протеклих шест деценија.
Вучић је подсетио да смо "свих тих десет година имали мир, стабилност, огроман економски напредак, фискалну стабилизацију":
- Наш јавни дуг је 53,6 одсто, и то након две године пандемије и усред рата на европском тлу, када не постоји готово ниједна велика земља која нема дуг испод 100 одсто, изузев Немачке.
Шеф државе је поменуо и да је поносан на то да Србија данас зарађује више на извозу софтвера и компјутерске индустрије него од пољопривреде:
- Важно је да Србија настави путем мира, стабилности, даље модернизације и индустријализације. Вратили смо фабрике које су затваране, то су велики резултати. Већина ће рећи: "Доста ми је тог арогантног ђубрета" и ја немам проблем са тим. Али, увек се на крају види да су људи срећни због резултата које смо направили, и то се види на свим изборима.
"ОЛУЈА" И БОМБАРДОВАЊЕ
ВУЧИЋ је навео да је Србија са Републиком Српском успела да започне "обележавање свега онога чега су се други стидели у прошлости" - од Јасеновца до жртава "Олује", као и да се више не кријемо, већ кажемо и да постоје места страдања других народа за које су наши људи криви.
Званичном церемонијом у нашој земљи обележава се и 24. март 1999. године, када је почела агресија НАТО на СРЈ. Допринос култури сећања су и имена улица посвећана борцима са Кошара, иницијатива да се лева страна Саве у Београду назове Обалом јасеновачких жртава, велелепни споменик Стефану Немањи на Савском тргу...
Историчар и аналитичар Центра за друштвену стабилност Огњен Карановић деценију власти СНС и Вучића види као враћање Србије свом народу уз економску и политичку стабилност:
- Након пошасти комунизма, југословенских заблуда, санкција деведесетих, након политичког слома државе и било каквог политичког система после 5. октобра, Вучић је све урадио у правцу да Србија поново постане суверена држава која негује културу сећања, приљежно брине о свом народу. Србија има отворене партнерске односе са свим геополитичким факторима у свету. Вучић добро разуме потребу Србије, да штити националне интересе, суверенитет и економски развој који је био уништен пљачкашким и недомаћинским односом.
Карановић каже да "данас говоримо о плати од 700 евра, стотинама километара ауто-путева, говоримо о слободи коју је српски народ дочекао, да поносно могу да кажу да су Срби и грађани Србије, што им је било онемогућено".
- Вратио је национални интегритет и зато ће он у историји остати забележен као један од највећих српских државника, после кнеза Михаила Обреновића.
Иначе, председник је раније у више наврата говорио о успесима државе, те је поменуо да је за пет година његовог првог мандата на челу Србије отворено 200 фабрика. Тренутно је у изградњи десет ауто-путева, а као један од највећих успеха наводи се брза пруга Београд - Нови Сад, чија се градња наставља ка Будимпешти. Током пандемије короне, изграђене су три ковид-болнице у Београду, Крушевцу и Новом Саду. Отворен је нови клинички центар у престоници и у Нишу. У градњу и реконструкцију здравствених установа за пет година је уложено око милијарду евра. После дугогодишњих најава и ишчекивања, започета је и изградња метроа у престоници.
Препоручујемо
ВАЛЕРИЈ ЗАЛУЖНИ ДАО ПРОГНОЗУ: Ево када ће руска војска да пробије украјински фронт
НОВИ технолошки напредак током ратног времена спречиће озбиљније пробијање фронта дуж украјинско-руске границе до око 2027. године, изјавио је Валериј Залужни, бивши врховни командант Украјине и садашњи амбасадор у Уједињеном Краљевству, за „Украјинску правду“ у интервјуу објављеном 23. новембра.
23. 11. 2024. у 18:55
БРИТАНЦИ ОБЈАВИЛИ ЗАСТРАШУЈУЋУ МАПУ: "Орешник" може да стигне до било ког европског града за мање од 20 минута (МАПА)
БРИТАНСКИ лист "Дејли мејл" оценио је да би балистичка ракета "орешник" могла да стигне до било ког европског града за мање од 20 минута.
23. 11. 2024. у 15:58
ПОТПРЕДСЕДНИК САД УМРО ТОКОМ ОДНОСА: Био са 50 година млађом љубавницом, Бела кућа није знала како да саопшти вест о смрти
БИО ЈЕ то 27. јануар 1979. године. У 1 ујутро, портпарол породице Нелсона Рокфелера објавио је званичну изјаву за штампу. Бивши потпредседник преминуо је У 71 години живота раније те вечери.
22. 11. 2024. у 18:36
Коментари (2)