ОЛАФ ШОЛЦ СРЕДИНОМ ЈУНА У БЕОГРАДУ: Немачки канцелар ће се састати са председником Вучићем
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц долази средином јуна у посету Београду, где ће се састати са председником Србије Александром Вучићем, сазнаје Танјуг у Берлину.
Фото: AP Photo/Markus Schreiber
Шолц је раније данас најавио да ће путовати на Западни Балкан, пре састанка Европског савета који је на програму 23. јуна, како би пренео поруку региону да му је место у Европској унији.
- Шест земаља Западног Балкана са аспирацијама у ЕУ, а то су Србија, Црна Гора, Албанија, Северна Македонија, Босна и Херцеговина и (тзв.) Косово, већ су у вишегодишњем процесу реформи - казао је Шолц посланицима у Берлину, а пренео је раније Ројтерс.
Он је додао да "данас, више него икада, њихова интеграција у ЕУ је и у стратешком интересу Брисела", указујући, како наводи британска агенција, на утицај страних сила у региону, укључујући Русију.
- Поштовање наших обавеза према њима није само питање нашег кредибилитета - поручио је Шолц.
БОНУС ВИДЕО:
ПРОНАЂЕНО ТЕЛО НА АДА ХУЈИ: Сумња се да је у питању Матеј Периш
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
УКРАЈИНА - ЗЕМЉА КОЈА НЕСТАЈЕ: Страшно - објављено колико сада имају становника! Руске процене црне, западне ништа "светлије"
УКРАЈИНА се тренутно суочава са оним што демографи називају "демографском катастрофом".
15. 06. 2026. у 22:12
Коментари (0)