ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА АМБАСАДОРОМ АЛЕКСАНДРОВИЧЕМ: Србија уважава територијални интегритет Украјине
СРБИЈА је опредељена за поштовање норми међународног јавног права, што подразумева и уважавање територијалног интегритета Украјине и других међународно признатих држава рекао је данас председник Александар Вучић у разговору са амбасадором Украјине Олександром Александровичем.
Вучић је украјинског амбасадора упознао и са ставовима Владе Србије и Савета за националну безбедност, саопштила је прес-служба председника.
Вучић је изразио спремност Србије за пружање сваке врсте хуманитарне помоћи угроженом становништву Украјине.
Такође је изразио спремност за прихват избеглих цивила, којима је понудио најбоље могуће услове и хотелски смештај, као и сва права на боравишне и радне дозволе, у складу са правилима земаља Европске уније, чак и на вишем нивоу, на чему је амбасадор Александрович захвалио - наводи се у саопштењу.
БОНУС ВИДЕО:
200 РУСКИХ СПЕЦИЈАЛАЦА У АКЦИЈИ: Слетели и преузели контролу над аеродромом код Кијева
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ТРАЖИ ЈАЧЕ САНКЦИЈЕ ЗА МОСКВУ: "Цела руска војска се обрушила на Украјину"
04. 03. 2022. у 11:23
ДРЖАВНА ДУМА РУСИЈЕ ДОНЕЛА НОВИ ЗАКОН: Казне за оне који шире лажне информације о војсци
04. 03. 2022. у 09:52
ПУТИН ПОТПИСАО: Русија покреће своју "Евровизију" у Москви
РУСКИ председник Владимир Путин потписао је указ којим се оснива ново међународно музичко такмичење под називом "Интервизија", које ће ове године бити одржано у Москви, објавио је Интерфакс.
04. 02. 2025. у 11:49
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
(УЗНЕМИРУЈУЋ СНИМАК) Дечак (15) хтео да опљачка пензионера (70) - овај га убио пиштољем, па докрајчио још једним метком
ДОК је покушавао да отвори врата аутомобила, старац је извадио револвер и упуцао младића из близине, а потом га је "оверио".
03. 02. 2025. у 16:43
Коментари (10)