РАСПИСАНИ ИЗБОРИ: Грађани бирају председника 3. априла
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић расписао је изборе за председника републике за 3. април.
Г.Шљивић
Он је навео да одлука ступа на снагу објављивањем у Службеном гласнику, па ће изборне радње почети одмах.
Дачић је позвао све кандидате да се пријаве за председничке изборе.
- Данас почињу изборне радње, а желим да протекну у демократској и фер атмосфери и да дају допринос по стабилност Србије, будућност Србије и свих грађана - рекао је Дачић.
Пожелео је свим учесницима избора срећу и много гласова, јер, како је рекао, то је оно што ће на крају бити врховни судија - мишљење грађана.
Дачић је поновио да је изборе расписао у складу са Уставом и Законом, који прописују да се председнички избори расписују 90 дана пре истека мандата председника Републике, а не смеју бити одржани мање од 30 дана од расписивања.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (1)