КЛУБОВИ НИСУ ЗА ТИНЕЈЏЕРЕ: Горан Весић – Малолетницима забранити боравак после 23 часа

А. Војиновић

26. 06. 2021. у 09:45

ДА се по журкама у различитим локалима у престоници тинејџерима без икаквог ограничења служе алкохолна пиће - није непознаница.

КЛУБОВИ НИСУ ЗА ТИНЕЈЏЕРЕ: Горан Весић – Малолетницима забранити боравак после 23 часа

Фото Н. Фифић

Такође, није ни реткост да млади на свиркама претерају са жестоким пићима и на крају вечери заврше у болници. Последњи случај који се догодио у среду увече у клубу "Ред шуз" на Ади Циганлији, када се 14 деце отровало алкохолом, узнемирио је јавност и још једном отворио питање зашто нико не контролише угоститељске објекте који тинејџерима олако и без бриге о могућим последицама на њихово здравље служе оваква пића.

Заменик градоначелника Београда Горан Весић јуче је овим поводом најавио да ће организовати састанак са представницима гимназијалаца, који су му већ указивали на тај проблем, да направе заједничку акцију са градском полицијом како би се коначно решио проблем журки за малолетнике.

- Прво, точење алкохола малолетницима у било које доба дана је забрањено, али ту одлуку угоститељи морају да поштују. Друго, тражићу да донесемо градску одлуку да се забрани да малолетници буду у ресторанима после одређеног времена, 23.00 или поноћи. Суштина је да малолетницима није место у ноћним клубовима или ресторанима читаву ноћ. Последња ствар је да се организатори журки које се праве само за малолетнике под сумњивим околностима, казне по закону - рекао је Весић.

Други човек града је подвукао и да није нормално да се организују журке на које се позивају само малолетници, да улаз буде цена коју они могу да плате и за тај износ пију колико желе.

- Пошто су млади, не могу да попију много и напију се врло брзо, а точи се алкохол из великих канистера, који није квалитетан. Нису овде само родитељи криви, јер не могу они сами да се изборе са тим, него ово мора да буде шира друштвена акција - навео је Весић.

Из Секретаријата за послове комуналне милиције за "Новости" су рекли да по питању журке у клубу на Ади припадници овог сектора нису поступали. А такође, истакли су и да је контрола услуге и точења алкохолних пића регулисана одредбама Закона о заштити потрошача, односно надзор над спровођењем овог закона и прописа донетих на основу овог закона врши надлежно Министарство за послове туризма, преко туристичких инспектора у складу са овлашћењима прописаним овим законом и прописима којима се уређује инспекцијски надзор у овим областима.

Подсетимо, у среду увече на организованом наступу репера Нућија, чију музику највише слушају тинејџери, 14 младих се отровало алкохолом.

 

КАЗНЕ ДО ДВА МИЛИОНА ДИНАРА

ИАКО малолетнике нико не може да казни због конзумирања алкохола, по џепу и те како могу да добију особе, односно власници објеката који тинејџерима служе жестока пића. Према Закону о заштити потрошача, прописана казна за правно лице које продаје, услужује и поклања алкохолна пића, укључујући и пиво, особама млађим од 18 година износи од 300.000 до 2.000.000 динара, за одговорно лице у правном лицу казна је у распону од 50.000 до 150.000, а за предузетника од 50.000 до 500.000 динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АЛАРМАНТНО! ПРИПРЕМИТЕ ЗАЛИХЕ ЗА 72 САТА: Европа пред катастрофом, a ове земље у опасности

АЛАРМАНТНО! "ПРИПРЕМИТЕ ЗАЛИХЕ ЗА 72 САТА": Европа пред катастрофом, a ове земље у опасности

У ИЗВЕШТАЈУ о цивилној и војној спремности Европе, који је објављен у среду, наводи се како би становници Европске уније требало да прикупе залихе неопходних потрепштина у случају избијања рата или неке друге велике опасности, пише "Њузвик".

04. 11. 2024. у 16:15

Коментари (1)

МИ НИСМО КРАЉЕВСКА ПОРОДИЦА: Син краљице Камиле проговорио о краљу Чарлсу и породичним односима у палати