АЉБИН КУРТИ ЈАСАН: Неће бити Заједнице српских општина
ПРЕМИЈЕР привремених институција у Приштини Аљбин Курти изјавио је да ни Европска унија, ни САД, не врше притисак да се настави дијалог са Београдом, као и да неће бити формирана никаква "моноетничка заједница".

Фото: Танјуг/АП
Он је приликом посете Призрену рекао да ће дијалог бити настављен средином јуна, преноси Коха.
- Нема притисака, дијалог ће бити принципијелан, фер, у коме (тзв.) Косово није објекат. Са нашим програмом и одговорношћу представљаћемо Косово и интересе (тзв.) Косова - рекао је Курти.
Говорећи о Заједници српских општина, Курти је рекао да на тзв. Косову не може да буде моноетничких заједница.
- Чини ми се да сам вам већ одговорио шта ће бити са Заједницом. То су говориле и петиција грађана и тадашње опозиционе акције, а пресуда Уставног суда била је поверење. На (тзв.) Косову не можемо да имамо моноетничко удружење, па је неопходно да ''интегришемо све грађане без обзира на етничку припадност, а не да стварамо баријере које их деле - рекао је Курти.
Заменик помоћника државног секретара САД за европска и евроазијска питања Метју Палмер изјавио је раније данас у Приштини да би Заједница српских општина требало да се формира у складу са договором Београда и Приштине.
Препоручујемо

НОВОСТИ ИСТРАЖУЈУ: Спрема се притисак на Србију због КиМ - Харадинај тражи да се САД укључи у дијалог са Приштином!
31. 05. 2021. у 08:03 >> 14:24

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!
РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.
12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре
ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.
12. 03. 2025. у 16:03

ТРАМПОВ УНУК ИМА СРПСКО ИМЕ: Носили га наши славни витезови и владари - има јаку симболику у породици председника САД
ДОНАЛД Трамп Млађи, син америчког председника, посетио је Београд ради састанка са председником Србије Александром Вучићем.
12. 03. 2025. у 10:36 >> 10:37
Коментари (0)