НЕМА МЕСТА ЗА ВАС У ЂАКОВИЦИ: Бреме кадија и газија натоварило се и на Драгичина леђа
Ђаковица је мала сцена великог позоришта такозване косовске држав
![НЕМА МЕСТА ЗА ВАС У ЂАКОВИЦИ: Бреме кадија и газија натоварило се и на Драгичина леђа НЕМА МЕСТА ЗА ВАС У ЂАКОВИЦИ: Бреме кадија и газија натоварило се и на Драгичина леђа](/data/images/2021-07-07/114401_milena-markovic_fmob.jpg)
Новости
ПОАСИЛЕ се локалне газије у Ђаковици, па, под тобожњим притиском народа до кога им је стало као до лањског снега, из чаршије подигнуте на српском метоху протерују Драгицу Гашић. Једину Српкињу која се осмелила да се врати на своје. Која се осмелила да каже: ово овде је и моје, на то имам право као и на живот. Баш, као и на живот!
Дигла се кука и мотика (мада се на Косову боље живи од наркотика) да овој жени не дозволе ниједну мирну ноћ у повратничком стану, на који јој је право признала и надлежна Агенција у Приштини. Тако је Драгица маркирана као највећа препрека срећне будућности Ђаковице.
Сад су одлучили и да је туже: стан у који се вратила, наводно, није њен, него општински?! Срби повратници са оваквим судским поступцима имају дебело искуство. Оно из давних времена: кадија те тужи, кадија ти суди. То време и бреме кадија и газија натоварило се и на Драгичина леђа. Носи га у поруци за све српске повратнике: овде више нема места ни за једно ваше уво!
Ђаковица је мала сцена великог позоришта такозване косовске државе. У репертоару је трагедија. У трагедији - стварни ликови. Срби. Продуценти и редитељи су далеко од ове метохијске чаршије која је, у лето 1999. из "сценографије" збрисала велелепни храм Богородице, над чијом судбином и данас заплаче проф. др Љубиша Фолић, архитекта... Редитеље продуценти повремено ангажују из Приштине.
Велико позориште је на адресама оних који су признали независност Косова - статус пре стандарда. Они се не оглашавају, упркос очигледној жишки која тиња на све краћем фитиљу. Европски и светски некадашњи ентузијасти то не примећују. Они своје позориште и даље шминкају и уграђују се где год на Косову има профита. Профита има, али где они улажу - само Срба нема.
Препоручујемо
![ОПШТИНА ЂАКОВИЦА ТУЖИ ДРАГИЦУ ГАШИЋ - Петковић: Још један притисак на нашу повратницу ОПШТИНА ЂАКОВИЦА ТУЖИ ДРАГИЦУ ГАШИЋ - Петковић: Још један притисак на нашу повратницу](/data/images/2021-07-06/113730_e5m-gjmxwakbt5n_t.jpg?time=1625571434)
ОПШТИНА ЂАКОВИЦА ТУЖИ ДРАГИЦУ ГАШИЋ - Петковић: Још један притисак на нашу повратницу
06. 07. 2021. у 13:27 >> 13:37
![ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице](/data/images/2025-02-14/572847_tan2025-02-1414552027-0-1_kf.jpg?time=1739558680)
ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице
УЧЕСНИЦИ Минхенске безбедносне конференције слушали су говор потпредседника САД Џеј-Ди Венса готово без аплауза, показује снимак преноса његовог наступа на сајту Беле куће.
14. 02. 2025. у 17:34
![ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ СРПСКЕ ПЕВАЧИЦЕ: Преминула у колима Хитне помоћи ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ СРПСКЕ ПЕВАЧИЦЕ: Преминула у колима Хитне помоћи](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ СРПСКЕ ПЕВАЧИЦЕ: Преминула у колима Хитне помоћи
ЈАСНА Бошњаковић, певачица и некадашња учесница шоуа „Никад није касно“, преминула је изненада у 48. години, на путу ка болници.
12. 02. 2025. у 16:05
![РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића
МОДНИ креатор Саша видић преминуо је 23. априла 2023. године. Радио је као стилиста многих личности, а са нкима је био толико близак да су му поверавали своје најинтимније тренутке из живота.
16. 02. 2025. у 11:54
Коментари (0)