"ПАРНИ ВАЉАК" ТРОЈКАМА РУШИ ПРОТИВНИКЕ: Партизан је везао две победе и не жели да стане!

М.М.

23. 10. 2024. у 08:30

КОШАРКАШИ Партизана ће у петом колу Евролиге угостити Виртус.

ПАРНИ ВАЉАК ТРОЈКАМА РУШИ ПРОТИВНИКЕ: Партизан је везао две победе и не жели да стане!

Изабраници Жељка Обрадовића су максимално профитирали из дуплог кола и задовољни улазе у данашњи меч. У оквиру трећег кола савладали су Бајерн Минхен, а затим су два дана касније били бољи од Макабија у хали "Александар Николић".

Дуго су црно-бели ломили противника, велики број офанзивних скокова направио је "понос Израела" и то је био највећи проблем. У другом полувремену су ствари полако долазиле на своје, а утакмица је преломљена тек у завршници, а коначан резултат гласио је 79:91.

Шутирали су Жељкови пулени у високим процентима, најефикаснији појединац на терену био је Стерлинг Браун.

Након трујумфа над израелским представником вицешампион АБА лиге је отпутовао у Задар, где се састао са истоименим клубом. Дуго су ломили домаћина и на крају су, ипак, уписали бодове захваљујући искуству, након 40 минута игре на семафору је стајало 71:75.

Најистакнутији на паркету био је Исак Бонга који ове сезоне шутира у изузетно високим процентима, немачки интернационалац је утакмицу завршио са 16 постигнутих поена уз 57% успешности за три поена.

Свој дебитантски наступ имао је и Ајзеја Мајк који је за три минута на паркету убацио три поена.

Са друге стране, кошаркаши Луке Банкија у досадашњем делу такмичења нису остварили победу, али у питању је екипа која се не сме отписивати.

Састављени су од великог броја искусних играча који имају велики број поена у рукама. Вил Клајбурн и Торнике Шенгелија су дуго година били носиоци у својим клубовима, ту су такође и Исаија Кординије, Марко Белинели и остали.

У питању је тим који нема енергију да игра у високом ритму читаве сезоне, али не сумњамо да ће доћи период када ће подићи форму и некоме помрсити рачуне. Атмосфера у арени ће их додатно мотивисати, готово сви играчи су играли пред Партизановим навијачима и дефинитивно знају шта да очекују.

Домаћин је свестан да је ово добра прилика да се упише још једна победа на домаћем паркету. Задатак неће бити нимало лак и мораће да се одигра на високом нивоу.

Партизаново најјаче оружје у досадашњем делу сезоне је био шут за три поена и тренутно су други у Евролиги по броју постигнутих тројки, али први по проценту успешности.

Верујемо да ће "парни ваљак" након овог кола имати скор 3-2.

НАШ ТИП: Партизан - Виртус Болоња Х1 -6,5 (квота 1,70)