КУПС НЕЋЕ ДОЗВОЛИТИ ДА ОПЕТ ИЗГУБИ ТИТУЛУ НА ГОЛ-РАЗЛИКУ: Гости солидно почели првенство за екипу која се прошле године борила за опстанак

О. М.

12. 06. 2024. у 13:13

КУПС дочекује Хаку у 12. колу финске Веикауслиге. Утакмица се игра од 17 часова на стадиону Варе арена у Куопију.

Профимедиа

Лидер је први део првенства завршио без пораза, са седам победа и четири ремија, док је Хака шеста са добрим изгледима да се на крају нађе у шампионској групи, пошто заузима шесту позицију, последњу која тамо води, уз утакмицу мање од најближег пратиоца Маријехамна.

Купс је једини тим који тек треба да изгуби у овогодишњој Вејкауслиги. После 11 кола истакли су кандидатуру за шампионским почастима које су им прошле године измакле за гол-разлику која је ишла у користи Хелсинкија.

У прошлом колу су код куће победили Оулу. У овом мечу ниједног тренутка се није постављало питање ко је од два тима бољи. Фудбалери КуПС-а су то показали од првог до последњег минута. Први гол дали су пред крај првог полувремена, а потом на почетку другог за два минута још два. Гости су узвратили голом у 58. минуту, али је КуПС пред крај меча постигао још један гол и одагнао све сумње у сопствени квалитет.

Хака је на шестом месту са пет победа, два ремија и три пораза. Није лош почетак за тим који се прошле сезоне борио за опстанак. У последњих пет мечева имају три победе и два пораза. Нема шансе да обезбеде две победе у низу, што говори о паду форме.

У прошлом колу су код куће победили Маријехамн са 2:0. Евангелос Патопулидис постигао је два гола, по један у оба полувремена.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,80)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ "КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА"

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од албанског орла, УЕФА покренула хитну истрагу

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од "албанског орла", УЕФА покренула хитну истрагу

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал, изазвао је велики скандал.

03. 07. 2024. у 13:19

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ БИО НА ОПЕРАЦИЈИ? Швајцарци срамно напали Нолета, помињу и Федерера

"НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ БИО НА ОПЕРАЦИЈИ?" Швајцарци срамно напали Нолета, помињу и Федерера

СРПСКИ тенисер Новак Ђоковић лако је прошао у друго коло Вимблдона. Савладао је Вита Коприву из Чешке са 3:0 у сетовима, а након меча у јавности су се појавила срамотна писања која буде сумње у Нолетов здравствени статус.

03. 07. 2024. у 10:11

ЕНГЛЕСКА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ево шта је Новак Ђоковић рекао на Централном терену после подвига на Вимблдону

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. И не само дошао, већ и добио меч првог кола. А онда је посебно одушевио енглеску публику.

02. 07. 2024. у 18:29