"ЦРВЕНО-БЕЛИ" СУ БОЉИ ОД УКРАЈИНАЦА: Славија у врхунској форми путује у Кошице

О. М.

17. 08. 2023. у 14:32 >> 14:32

СЛАВИЈА из Прага гостује украјинском представнику Днипро-1 у реваншу трећег кола квалификација за Лигу Европе. "Црвено-бели" имају капитал од 3:0 из првог меча.

ЦРВЕНО-БЕЛИ СУ БОЉИ ОД УКРАЈИНАЦА: Славија у врхунској форми путује у Кошице

Профимедиа

Због ратног стања у Украјини Дњипро ће Славију дочекати у словачким Кошицама.

Већ је Иван Шранц са два гола за нешто више од пола сата игре, између петог и 37. минута, запечатио судбину Украјинаца, којима није помогао ни црвени картон за Игоа Огбуа у 58. минуту, ни то што је Славији поништен гол Вацлава Јуречке у 51. минуту. Коначан резултат поставио је Валем у 81. минуту.

Три дана после пораза у Прагу, Дњипро је одиграо нерешено са Минајом 1:1 у украјинској Премијер лиги. Твердохлиб је довео домаћине у вођство у 89. минуту, али је Дњипро са играчем мање успео да изједначи у зауставном времену преко Доминга Бланка.

Дњипро је у квалификације за Лигу Европе упао преко Лиге шампиона одакле је елиминисан од Панатинаикоса после 1:3 у Кошицама и 2:2 у Атини. Једину победу у сезони Дњипро је остварио против Житомира у другом колу Премијер лиге Украјине.

С друге стране, Славија је у домаћем првенству на стоодстотном учинку после четири кола и дели прву позицију с највећим ривалом Спартом. Они ове сезоне имају пет од пет у свим такмичењиња, а последњи пораз доживели су 13. маја ове године у завршници прошлог шампионата.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,75)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову (ВИДЕО)

Црвена звезда је у Русији, где спроводи у дел завршни део припрема за сезону 2024/2025, а овог понедељка је имала заказан најтежи тест, меч против шестоструког узастопног руског првака, Зенита. На тој утакмици десило се и нешто врло занимљиво.

08. 07. 2024. у 19:21

ПОНАВЉА СЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ЕУРО 2024?! Невероватна фрка на Европском првенству у фудбалу!

Она народна изрека "Што је баби мило - то јој се и снило" довела је до једне потпуно несвакидашње ситуације на актуелном шампионату Европе у фудбалу чији је домаћин Немачка.

08. 07. 2024. у 16:25