АЕК НЕ ДА ВРХ ТАБЕЛЕ: Наставља се трка за титулу у Грчкој, али је са четири кандидата спала на три

О. М.

09. 04. 2023. у 09:03

АЕК из Атине дочекује на стадиону "Аја Софија" екипу солунског Ариса у 30. колу грчке Суперлиге 1.

Након што је Олимпијакос пре четири дана са 3:1 савладао ПАОК чини се да је трка за титулу шампиона Грчке са четири кандидата спала на три, јер су солунски "црно-бели" сада прилично заостали за водећим двојцем, АЕК-ом и Панатинаикосом, који им беже по девет бодова. Пирејци су остали у игри са 63 бода, три мање од атинских градских ривала.

АЕК је минималним резултатом победио Волос у свом последњем мечу у Суперлиги 1. Једини погодак на "Пантесалико стадиону" постигао је Орбелин Пинеда у деветом минуту. Српски интернационалац Мијат Гаћиновић играо је од 75. минута, када је заменио управо Пинеду. С друге стране, у тиму Волоса нашли су се од првог минута Милош Делетић и Огњен Ожеговић, али је некадашњи нападач Партизана, Црвене звезде и Војводине замењен већ у 42. минуту јер је тренер црвено-плавих Костас Брацос био незадовољан његовом игром.

Арис је у 29. колу изгубио на свом терену од Pанатинаикоса, а једини погодак за "зелене" на стадиону Клеантис Викелидис постигао је Словенац Андраж Шпорар. Арис је пети у Лиги за шампиона грчке Суперлиге, а од почетка плеј-офа у три кола осvojio је само један бод и то пре две недеље ремијем са Олимпијакосом.

АЕК је победио у последњем међусобном сусрету у оквиру Суперлиге један који је такође одигран на стадиону "Аја Софија". Било је 3:0 у јануару ове године, а голове су постигли Нордин Амрабат, Гаћиновић и Пинеда.  У првом сусрету у овој сезони било је 2:0 за Атињане у Sолуну, голове су тада постигли Шимански и Леви Гарсија.

Гарсија је водећи стрелац тима ове сезоне са 11 голова, а тим учинком fudbaler iz Trinidad i Tobaga је трећи на листи стрелаца лиге, иза Олимпијакосовог Конгоанца Седрика Бакамбуа који је постигао 15 и Николаоса Карелиса из Панетеликоса који на свом конту има 12.

АЕК је ове сезоне као домаћин доживео само два пораза, један у другом колу када стадион "Аја Софија" још није био отворен па су "орлови" угостили Волос на стадиону "Јоргос Камарас", а Милош Делетић им гостопримство узвратио голом за победу и други од Олимпијакоса пре нешто мање од месец дана када су Пирејци славили са 3:1.

"Црно-жути имају други најбољи напад Лиге, после Олимпијакоса и другу најбољу одбрану после Панатинаикоса, остварили су највише победа у целој Лиги (21), али имају и највише пораза (пет) од свих кандидата за титулу.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&Д2+ (квота 1,68)

РАДОВАО СЕ ПРЕ ВРЕМЕНА? Јаник Синер можда усред Ју-Ес опена буде избачен из тениса?!

Тениски свет је потресла информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу је он сазнао да је "ухваћен", потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали, а сада је за то сазнао читав свет - и то када је ослобођен оптужби. Међутим, може бити да се није извукао како се чинило на први поглед.

25. 08. 2024. у 21:11

КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ! Баскет репрезентација Србије изгубила у финалу Европског првенства, ништа од шесте титуле у низу

Баскет репрезентација Србије није успела да у Бечу освоји злато на Европском првенству, на које је стигла као освајач пет претходних издања континенталног шампионата у игри 3 x 3. У великом финалу Срби су играли против селекције домаћина, Аустрије, а коначан резултат био је 18:17 за нове шампионе Европе. Страхиња Стојачић је имао шут за изједначење у последњим моментима, потом и за победу, али оба није искористио.

25. 08. 2024. у 19:55 >> 20:00