РОВОВСКА БИТКА У ВЕЛСУ: Свонси кроти "лавове" за први тријумф на свом стадиону

БИЋЕ узбудљиво.

РОВОВСКА БИТКА У ВЕЛСУ: Свонси кроти лавове за први тријумф на свом стадиону

Профимедиа

Фудбалери Свонсија покушаће да стигну до првог тријумфа пред својим навијачима у новој сезони. "Лабудови" ће на свом стадиону дочекати лондонски Милвол у мечу четвртог кола Премијер лиге.

Шкот Расел Мартин другу годину седи на клупи тима кој је не тако давно играо Премијер лигу, а претпрошле сезоне стигао до финале плеј-офа, када је поражен на Вемблију од Брентфорда. Хендикеп је одлазак најбољег играча, Флина Даунса у Вест Хем. Овај везиста је плаћен од стране "чекићара" чак 10.650.000 евра. Хери Дерлинг је стигао из МК Донса за 2.300.000 евра. Менаџер Мартин добро га познаје јер га је тренирао у овом клубу пре доласка у табор "лабудова".

Ипак, није све почело као по плану. Свонси је на премијери одиграо "мршавих" 1:1 на гостовању Ротераму, а онда је уследио прави шок. Блекбурн је у Велсу славио са доминантних 3:0. Бриљирао је Рајан Хеџ са две асистенције, у стрелце су се уписали Семи Смодиш, Бен Беретон Дијаз и Луис Тревис.

Прва победа стигла је тек у последњем мечу. "Лабудови" су савладали Блекпул на гостовању минималним резултатом. Једини стрелац на утакмици био је бивши офанзивац Селтика Оливије Нчам.

Милвол је некада био злогласни клуб на Острву због пргавих навијача који су пунили крајем прошлог века ступце новина и документарних емисија о хулиганима из Пекама. "Нико нас не воли, али нас баш брига", култни је слоган навијача тима са стадиона "Ден". Последњих година, Милвол је стабилан члан Чемпионшипа. Опстанак је првобитни циљ, средина табеле реалност, док је сан плеј-оф.

Гери Рует је на клупи тима од 2019. године. Највећи трансфер овог лета је долазак Холанђанина Зијана Флеминга, младог везисте из Фортуне Ситард који је плаћен 2.500.000. На позајмице су стигла двојица фудбалера из Лидса, Чарли Кресвел и Џејми Шеклтон. Највише се очекује од нападача Беника Афобеа који је прошле сезоне постигао 12 голова у Чемпионшипу и био најбољи стрелац популарних "лавова".

За сада Милвол функционише изненађујуће добро, шест бодова у прва три кола и респектабилно четврто место повод су за маштање о велики достигнућима. Међутим, сезона је дуга, биће успона и падова.

Претходне сезоне дуели ових ривала били су очекивано "тврди". Утакмица у Велсу завршена је без голова, док је у Лондону Свонси славио са 1:0.

НАШ ТИП: 1 (kvota 2,45)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА, А ДАН КАСНИЈЕ - ЈОШ И ОВО: Новак Ђоковић сазнао лошу вест

ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА, А ДАН КАСНИЈЕ - ЈОШ И ОВО: Новак Ђоковић сазнао лошу вест

На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а након што је, попут Јаника Синера, и Новак Ђоковић изненађујуће изгубио, добио је још једну лошу вест.

30. 05. 2026. у 18:20

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН ОПЕТ ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА! Историјско финале, Арсенал пао у невиђеној драми (ВИДЕО)

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН ОПЕТ ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА! Историјско финале, Арсенал пао у невиђеној драми (ВИДЕО)

Пари Сен Жеремен и Арснал су одиграли изузетно занимљиво финале УЕФА Лиге шампиона 2026, а меч у Будимпешти завршен је историјском, другом узастопном европском титулом за париске "свеце" - резултат је био најпре 1:1 после 120 минута игре (стрелци су били Каи Хаверц и Усман Дембеле из пенала), а онда је у извођењу једанаестераца до титуле дошао тим и француске престонице - 4:3.

30. 05. 2026. у 21:01 >> 21:10

ИМАШ МОЈЕ СРЦЕ! Новак Ђоковић му ово поручио дан после испадања са Ролан Гароса

"ИМАШ МОЈЕ СРЦЕ!" Новак Ђоковић му ово поручио дан после испадања са Ролан Гароса

На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а након што је, попут Јаника Синера, и Новак Ђоковић изненађујуће изгубио, опростио се од француске престонице на емотиван начин.

30. 05. 2026. у 15:54

Коментари (0)

ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА, А ДАН КАСНИЈЕ - ЈОШ И ОВО: Новак Ђоковић сазнао лошу вест