КАМПАЊА “ОПЕРИ РУКЕ” ЗА ДЕЦУ РОМСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ: Обука, као превенција вируса корона спроводи се у Крушевцу
КАМПАЊА “Опери руке”, која је намењена деци ромске заједнице као превентивна мера у оквиру борбе против епидемије КОВИД 19 трајаће у Крушевцу све до 15. маја.
Фото:С.Бабовић
Како су најавили организатори, кампања подразумева обуку родитеља и деце ромске заједнице о хигијени руку, путем социјалних мрежа и теренских посета.
Планирано је да у акцији учествује 230 породица и 513 деце из насеља Марко Орловић, Пањевац, Читлук, Бивоље и Цара Лазара, а по завршетку пројекта свим учесницима биће уручени хигијенски пакети и пригодне награде.
- Родитељима ће бити достављене смернице за стварање прилике за разговор са децом и демонстрирање правилног прања руку кроз едукативне садржаје и подршку деци да изразе своје идеје, искуства, доживљаје и предлоге у вези са стицањем навика правилне хигијене руку - предочено је у Градској управи.
- У припреми локалне кампање, одржана је едукација едукатора путем вебинара у циљу оспособљавања мобилног тима за инклузију Рома при ГО Крушевац и представника цивилног сектора ромске заједнице за рад, како би уз стручне савете радног тима Министрства здравља едуковали родитеље и децу о хигијени руку уз коришћење одговарајућег едукативног материјала.
У време епидемије, напомињу у ГУ, редовно одржавање хигијене руку од велике је важности за заштиту здравља појединца и веома делотворна превентивна мера, уз ношење маске и држање дистанце. Ова акција део је Кампање за хигијену руку, коју је Министарство здравља покренуло са циљем подизања нивоа свести о значају хигијене руку за смањење ширења патогена и спречавање инфекција, укључујући и КОВИД-19, као и усвајања навика честе и правилне хигијене руку као дела свакодневне праксе.
У Крушевцу кампању реализује Национални савет ромске националне мањине, Мобилни тим за инклузију ромске заједнице Општине Крушевац, Дом здравља, Удружење Рома „Романи де“, у партнерству са „Другим пројектом развоја здравства Србије“ Министарства здравља.
Препоручујемо
ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ЗА ЂАКЕ: Награде за намјлађе поводом 650 година од оснивања Крушевца
12. 04. 2021. у 11:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)