ВИШЕ ПРИЈЕМА НЕГО ОТПУСТА: У Лесковцу после четири дана без смртних исхода

11. 02. 2021. у 15:53

У КОВИД болници у Лесковцу од последица заразе опаким вирусом лечи се 57 пацијената – један више у односу на јуче.

ВИШЕ ПРИЈЕМА НЕГО ОТПУСТА: У Лесковцу после четири дана без смртних исхода

Фото: И.Митић

 У последња 24 часа лекари су имали четири пријема и два отпуста, док је један пацијент транспортован у нишки Клинички центар.

На респиратору је шест особа од којих су две интубиране, а остале се налазе на неинвазивној механичкој вентилацији. Терапију кисеоником прима 45 људи.

У односу на укупан број хоспитализованих 41 пацијент је позитиван, 11 је негативно, резултате чека четири, а тестирање једна особа. На болничком лечењу су 38 пацијената из Лесковца, 12 из Власотинца, пет из Лебана и по један из Бојника и Медвеђе.

После четири дана, током којих је борбу са опаким вирусом изгубило пет особа, у последња 24 часа смртних исхода није било.

Како је саопштено вакцинисано је 78 особа и то 36 кинеском, а 42 руском вакцином, док су другу дозу Синофармове вакцине добиле 243 особе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација Да смрадови оду добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".

09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

Коментари (0)

ХИТНА ОДЛУКА ПУТИНА: Дао рок краћи од месец дана