ВЕЛИКА ОШТЕЋЕЊА НА ВОДОЗАХВАТУ: Власотинчани без воде за пиће и наредних неколико дана
ЗБОГ великих оштећења на водозахвату Власотинчани ће и наредних неколико дана бити без воде, а до замене оштећеног цевовода, услед обилних падавина, снабдеваће се из цистерни.
Фото: ГУ Власотинце
- Оштећено је више од 150 метара цевовода, а брана на водозахвату је поткопана. Користиће се, алтернативно, брана на Раставници, али рашчићавање терена и извођење радова трајаће још неколико дана. Број цистерни је повећан како би грађанима олакшали снабдевање водом за пиће, док се не изврши санација и спајање цевовода – казао је Зоран Илић, директор власотиначког „Водовода“.
Власотинчанима је у помоћ стигла цистерна из Сокобање, помогло је и предузеће ХСВ као и Војска Србије. Лесковачко ЈКП „Комуналац“ послало је две цистерне, а ЈП „Водовод“ из овог града једну. Стигла је и цистерна из ЈКП „Водовод“ у Лебану, као и из врањског предузећа „Комрад“ па су, поред једне власотиначке цистерне, грађанима сада на располагању седам оваквих возила. Оне се крећу најављеним трасама и биће на њима од 10 до 21 час, осим када иду на пуњење.
Са директором ЈП „Србијаводе“ Гораном Пузовићем, представници локалне самоуправе и чланови општинског Штаба за ванредне ситуације, договорили су мере за хитну поправку и спајање цевовода односно за обнову поткопане бране на водозахвату, али су и закључили да је неопходно да се потом припреми и пројекат њене потпуне санације.
С обзиром на то да је вода оштетила и део новог пута Власотинце – Свође договорена је привремена санација овог путног правца, док се не припреми ново техничко решење којим ће пут бити заштићен од реке у његовој близини. То ће бити учињено у координацији предузећа „Србијаводе“ и „Путева Србије“.
Препоручујемо
ХУМАНОСТ ЈАЧА ОД ПОПЛАВА: Инжењер из Пирота на располагању суграђанима у невољи (ФОТО)
12. 01. 2021. у 21:09
ДАН НАКОН ПОПЛАВА: Уведена ванредна ситуација у Бујановцу и на делу територије Врања
12. 01. 2021. у 15:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)