МЕРЕ ПРОТИВ ЗАРАЗЕ У КРУПЊУ: Забрањено окупљање више од пет људи

КО не буде носио заштитну маску, у јавном превозу или у затвореном простору у Крупњу, биће кажњен новчано 5000 динара, одлучено је на седници Штаба за вандредне ситуације у том граду, којом је председавао председник општине, Иван Исаиловић.

МЕРЕ ПРОТИВ ЗАРАЗЕ У КРУПЊУ: Забрањено окупљање више од пет људи

Фото: В.Митрић

Забрањује се окупљање више од пет људи, ако није могуће да се обезбеди физичка дистанца од два метра. Забрањено је одржавање свих јавних манифестација од спортских, до породичних и других.

Угоститељски објекти у затвореном простору моћи ће да раде од 6 до 21, а у отвореном два сата дуже. За једним столом могу да седе највише две особе, осим ако нису у питању родитељи и  малолетна деца...

Забрањен је рад отворених и затворених базена и спа центара. У фризерским, козметичким и салонима лепоте обавезно је коришћење рукавица и заштитних маски. Заштитна средства су обавезна и у верским здањима.

Дезифекција стамбених зграда обавезна је најмање једном седмично. Наложено је, што чешће, прање улица уз дезин обавезну дезинфекцију. Одлажу се окупљања у основним и средњим школама, а пријемни испити морају да буду организовани уз обавезни размак од два метра. Редно ће морати да се перу и дезинфикују све јавне површине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...