У СМЕДЕРЕВУ ПРВО ПЛИВАЊЕ НА ОТВОРЕНИМ ВОДАМА ЗА ТРОФЕЈ СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ: На дунавској стази дугој 3,7 км надметаало се 26 пливача

Ј. И.

14. 07. 2024. у 20:38

У Смедереву је данас одржано прво пливање за трофеј Смедеревске тврђаве, које је организовао Савез спортова Смедeрево у сарадњи са Српским савезом пливања на отвореним водама, Спортским центром и ЈП „ Смедерeвска тврђава“ уз покровитељство града Смедерева.

Прво место и златну медаљу у трци за Трофеј Смедерeвске тврђаве у мушкој конкуренцији освојио је Матеја Михајловић из Пливачког клуба Ниш, који је стазу од 3,7 километара испливао за 34:38,4 минута, друго место и сребрна медаља припала је  Адаму Мухи из Пливалког клуба Кањижа, а треће место и бронзана медаља Душану Мрваљевићу из Пливачког клуба Сремска Митровица.

Међу женама златну медаљу освојила је Лана Гавриловић из Пливачког клуба Сремска Митровица која је задату стазу испливала за 38:28,5 минута. Друго место и сребрна медаља припала је Сари Пазовић из истог клуба, а  бронзана медаља Сари Поповић из Пливачког клуба „ Делфин“ из Шапца.

Такмичење је отворила градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић.

- Наше жеље да Дунав вратимо граду и град Дунаву се кроз ову манифестацију обистињују. Она је својеврстан допринос даљем развоју богатог спортског духа у граду, прилика да увек будемо добри домаћини и подршка свим учесницима који ће својим пливачким способностима данас савладавати водену стазу на Дунавуциља , рекла је на свечаности градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић.

Међу најбржим пливачима био је и  млади Смедеревац Стефан Томић који је у мушкој конкуренцији заузео четврто место, а у конкуренцији жена четврто место припало је Лидији Марковић из Смедерева.

Поред главне трке, за најмлађе, школарце организована је ревијална трка на 200 метара.

НЕБО НАТО-А ОТВОРЕНО ЗА РУСКЕ ДРОНОВЕ: Румунски Ф-16 нису смели да оборе шахид из бизарног разлога

НЕБО НАТО-А ОТВОРЕНО ЗА РУСКЕ ДРОНОВЕ: Румунски Ф-16 нису смели да оборе "шахид" из бизарног разлога

ЛОВЦИ румунског ваздухопловства Ф-16 успешно су пресрели руски дрон са експлозивом који је нарушио ваздушни простор НАТО-а током недавног напада Кремља на Украјину, али пилотима није било дозвољено да оборе беспилотну, роботску летелицу јер би то било илегално према румунском државном закону, наводи се у званичним изјавама и новинским извештајима, пише Кијев пост.

11. 09. 2024. у 20:59