СМОТРА СТАРОВРЕМЕНСКИХ ВОЗИЛА: У Суботици за викенд Међународни сусрет олдтајмера
Традиционални 27. Међународни сусрет олдтајмера одржаће се предстојећег викенда у Старој Моравици, Суботици и на Палићу.
Фото: С. Бабовић
-Наш сусрет је сваке године тематски а овога пута то је „Сећање на Ивана Сарића“. Најпознатије дело Ивана Сарића је авион који је сам конструисао и којим је полетео 16. октобра 1910. у Суботици.Он је дао изузетан допринос развоју авијације, али се и бавио спортом, возиом аутомобил... Због тога ће караван ће ићи његовим путевима - најављује Томислав Видаковић, председник удружења "Олдтајмер".
Тако ће прва станица старовременских возила бити на аеродрому „Иван Сарић“ на Бикову, где ће бити приказано стваралаштво познатог конструктора.
-Потом преко Жедника, Малог Београда, Карађорђева, Бачког Соколца идемо до Старе Моравице где ће бити изложба возила. Онда се, преко Пачира и Бајмока, враћамо за Суботицу, где ће око 18 часова бити изложба код Плаве фонтане. Положићемо венац на споменик Ивану Сарићу, док ће у Великој већници бити додела награда – додаје Ристо Радуловић.
У недељу, од 10 часова, смотра олдтајмера биће на Палићу .
Препоручујемо
НА БРЕГ ПО ЗДРАВЉЕ: Промоција Вршачких планина за стицање нових навика код жена
15. 06. 2026. у 19:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)