ПОЧИЊЕ ПРОЈЕКАТ ЗА ИЗГРАДЊУ ПАМЕТНИХ ГРАДОВА У СРБИЈИ: Каква је будућност урбаног живота?

В. Хаџић

10. 04. 2024. у 15:52

НАЦИОНАЛНИ „Пројекат путовање у паметнију будућност: Изградња паметнијих и одрживијих заједница у Србији“ почео је данас у Крагујевцу у организацији Нордијске пословне алијансе. У Хотелу „Шумарице“ одржана је презентација о креирању мапе пута паметних градова за Србију и примерима добре праксе нордијских земаља у овој области.

ПОЧИЊЕ ПРОЈЕКАТ ЗА ИЗГРАДЊУ ПАМЕТНИХ ГРАДОВА У СРБИЈИ: Каква је будућност урбаног живота?

В.Х.

 Шта то значи за будућност урбаног живота у Србији, да ли ће и наши градови постати „паметни“ и како ће ове промене утицати на наш начин живота, неке су од тема о којима ће се разговарати на овом скупу.

Партнери пројекта су национална алијанса за локални економски развој (НАЛЕД) и Стална конференција градова и општина, а подршку пружају министарства за информисање и телекомуникације и државну управу и локалну самоуправу.

Скуп су отворили Михаило Јовановић, министар информисања и телекомуникација, и Аника Бен Давид, амбасадорка Шведске у Србији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

УЧЕСНИЦИ Минхенске безбедносне конференције слушали су говор потпредседника САД Џеј-Ди Венса готово без аплауза, показује снимак преноса његовог наступа на сајту Беле куће.

14. 02. 2025. у 17:34

Коментари (0)

ОДИГРАО САМ НАЈБОЉИ МЕЧ НА ТУРНИРУ: Међедовић пресрећан после победе над Медведевим