КОНКУРСИ ЗА МЕДИЈЕ У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: Сурдулица и Прешево - ћуте

ЗАКОНСКУ обавезу да до 1. марта све јединице локалне самоуправе, њих 173, те Покрајина и Република морају да распишу конкурсе за пројектно суфинансирање производње медијских садржаја, у Пчињском округу испоштовала је већина, а - већ традиционално - игнорисали су је у Сурдулици и у Прешеву.

КОНКУРСИ ЗА МЕДИЈЕ У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: Сурдулица и Прешево - ћуте

Фото Shutterstock

Под притиском јавности, први пут конкурс је расписан и у Босилеграду. Најмањи износ за који медијске куће могу да се пријаве је 30.000, а највећи 100.000 динара, а дугогодишњи новинар, повереник НУНС-а за Пчињски округ и учесник у бројним конкурсним комисијама, Радоман Ирић, каже да су за изостанак ове процедуре предвиђене прекршајне казне за одговорно лице, у распону од 50.000 до 150.000 динара. У Врању је медијима намењено 12, у Бујановцу пет и по, у Владичном Хану нешто више од четири, у Трговишту безмало три милиона, а у Босилеграду само 200.000 динара.

Фото: Ј.С.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

СТИГЛА НОВА ЗАБРАНА: После Аленовог, отказан и концерт Џенана Лончаревића у Босни - огласили се организатори