СВАКИ ДАН ПО ДВА ПОЖАРА: Чачански ватрогасци од почетка године интервенисали 100 пута

ПРИПАДНИЦИ Сектора за ванредне ситуације од почетка године интервенисали су у гашењу око 100 пожара, од чега је чак 60 било на отвореном.

СВАКИ ДАН ПО ДВА ПОЖАРА: Чачански ватрогасци од почетка године интервенисали 100 пута

Фото: В. Илић

Посебно су учестали пожари на ливадама, јер су пољопривредници кренули у чишћење њива и припрему пролећних радова, па, уместо да прикупљено грање и растиње адекватно одложе, они их пале због чега се често пожари отму контроли.

- Сваке године имамо повећан број пожара на отвореном простору. Комунална полиција Чачка, као и комунална инспекција заједно са Сектором за ванредне ситуације редовно обилази терен и упозорава становништво на могуће последице и штете - рекао је Братислав Зечевић, начелник Градског штаба за ванредне ситуације града Чачка.

Истакао је да није мали број санкционисаних лица управо због паљења на отвореном.

Контејнери

ЈОШ један проблем који се јавља јесте паљење контејнера како на периферији тако и у самом граду.

- Градско комунално предузеће поставља пластичне контејнере по граду и све чешће долази до њиховог паљења, неких чак и намерно. Заједно са ПУ Чачка покушавамо да санкционишемо несавесне појединце - казао је начелник Градског штаба за ванредне ситуације.

- Само Комунална милиција током године санкционише више од 20 особа које спаљују стрњику, траву или грање поред својих имања. Казне за физичка лица крећу се од 10.000 динара па навише, док за правна лица то износи од 300.000 до милион динара. Када посматрамо ситуацију на терену, мислим да су казне мале, поготово за физичка лица, али не можемо се ни љутити на народ, јер локалне самоуправе морају да им изађу у сусрет, и да реши питање тог отпада - казао је Зечевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ