БОЖИЋ ПРОСЛАВЉЕН ПРИРЕДБАМА: На бини и најмлађи житељи Стењевца (ФОТО)
У Стењевцу је синоћ, друге божићне вечери, приређена фолклорна приредба на којој су се поред најмлађих мештана овог села, чланова КУД-а “Ресава” из Стењевца, представили и гости КУД “Плажане” из Плажана.
FOTO: Privatna arhiva
-Најлепше је када се празници обележе игром, песмом и осмесима деце. Идеја је била да оживимо божићна окупљања у селу и ширимо празничну радост кроз чување обичаја и народне традиције. Захваљујем се члановима, родитељима и бројним пријатељима који су помогли реализацију ове приредбе - каже Кристина Стаматовић, уметнички руководилац ансамбла из Стењевца.
Програм је био саткан од игара из Горње Ресаве, Шумадије, Понишавља, а изведене су и Влашке игре. Фолклорци из Стењевца представили су се и са неколико здравица и рецитација, а пажњу је привукао и црквени хор са неколико песама. Удружење жена “Златне руке” организовало је и новогодишњу лутрију.
FOTO: Privatna arhiva
Захваљујући слози и успешном раду фолклора, ове године организована је и подела новогодишњих пакетића које су добили сви чланови дечијег ансамбла.
FOTO: Privatna arhiva
Традиционална Божићна приредба одржана је и у Медвеђи у организацији КУД-а “Светозар Марковић”, на којој су наступили ансамбли из Свилајнца, Сладаје и Кушиљева, а у музичком делу представио се Стефан Дугалић.
Препоручујемо
ПОТПИСАНИ УГОВОРИ ВРЕДНИ 30 МИЛИОНА: Подршка Покрајине развоју руралног туризма
06. 07. 2026. у 15:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)