ШЕСТ ДЕЦЕНИЈА МОДЕСТИ БЛЕЈЗ: Изложба посвећена стрип хероини у врњачкој библиотеци

У салону и у галерији Народне библиотеке „Др Душан Радић“ у Врњачкој Бањи отворена је изложба посвећена шездесетогодишњици од појаве Модести Блејз, познате и веома популарне стрип хероине.

ШЕСТ ДЕЦЕНИЈА МОДЕСТИ БЛЕЈЗ: Изложба посвећена стрип хероини у врњачкој библиотеци

НБ Др Душан Радић

У оквиру изложбе коју су приредили Мирослав Сташић, Тања Спасић и Мирјана Ђурашевић, посетиоци до 14. јануара могу да погледају разне експонате, од стрипова, преко књига, плаката и ДВД издања, до цртежа инспирисаних једном од најчитанијих стрип јунакиња чије су авантуре увесељавала љубитеље девете уметности од 1963. до 2001. године.

НБ Др Душан Радић

 

- Познато је да је и чувени редитељ и филмски уметник Квентин Тарантино велики поклоник Модести Блејз - каже Мирослав Сташић, један од приређивача, најављујући сличне изложбе у склопу „Куће стрипа и фанзина“ врњачке библиотеке са циљем да се млађој публици приближи девета уметност.

НБ Др Душан Радић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ГЛАВНА НАГРАДА: Ексклузивно путовање у земљу новог светског првака