ЗАСЕДАЊА ПРИВРЕМЕНОГ ОРГАНА ПАРАЋИНА: До данас одржане три седнице
ПРИВРЕМЕНИ орган општине Параћин – формиран ради њеног функционисања до локалних избора у тој општини заказаних за 17. децембар, закључно са данашњим даном је одржао три седнице и донео више одлука.
Фото: Парацин.рс
Између осталог, донета је Одлука о измени и допуни Одлуке о буџету општине Параћин за 2023. годину – други ребаланс и Одлука о расписивању огласа за давање у закуп државног пољопривредног земљишта, који је већ у току.
Чланови Привременог органа – на челу са председником Владимиром Милићевићем, такође су усвојили измењен Програм подршке за спровођење пољопривредне и руралне политике за ову годину, те Одлуку о изради стратегије пољопривредне и руралне политике за период од 2024. до 2033.
Измењени су актуелни Програм изградње, реконструкције и одржавања јавних путева и Програм уређивања грађевинског земљишта и одржавања комуналне инфраструктуре и одлучено о отуђењу неизграђеног општинског грађевинског земљишта путем јавног оглашавања ради изградње објеката у катастарским општинама Параћин и Трешњевица.
У низу предлога које је Привремени орган до сада усвојио налазе се и Одлука о мрежи јавних предшколских установа, годишњи план рада Предшколске установе „Бамби“, прва измена и допуна програма „Пословног центра Параћин“, Одлука о комуналној делатности у делу погребних услуга...
„Зелено светло“ добио је извештај о извршењу општинског буџета за период јануар – септембар, а на јавну расправу упућен је нацрт Плана управљања Спомеником природе „Врело Грзе“ за период од 2024. до 2033. године.
На трећој по реду седници, одржаној данас, између осталог, како сазнајемо са званичне интернет презентације општине Параћин, дата је сагласност на измене и допуне финансијских планова, односно овогодишњих планова и програма рада општинских јавних установа и школа, а на јавну расправу упућен је предлог за измену Одлуке о локалним комуналним таксама.
Препоручујемо
ПРЕМИНУЛА МИРЈАНА ТОМАШЕВИЋ: Дирљив опроштај колега из градске Библиотеке у Врању
30. 06. 2026. у 21:35
ДАЛИБОР МАРКОВИЋ ПАЛМА ПОСЛЕ ПОСЕТЕ РУСИЈИ: Јагодина побратим са два руска града
30. 06. 2026. у 14:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)