НОВИ САД У ЈЕСЕЊИМ НИЈАНСАМА: У центру града почела садња 100.000 комада цвећа

ЈЕСЕЊА садња цвећа у Новом Саду, у оквиру које ће на разним локацијама бити посађено више од 100.000 комада различитих цветних врста, почела је данас у Стражиловској улици где је посађено 2.150 комада садница различитог цвећа, као замена летошњем цвећу у грбу града.

НОВИ САД У ЈЕСЕЊИМ НИЈАНСАМА: У центру града почела садња 100.000 комада цвећа

Градско зеленило

Како потврђују у ЈКП „Градско зеленило“, радници тог предузећа су претходних дана марљиво припремали цветне гредице широм града, како би данас започели садњу.

- Наш град до 1. новембра засијати у прелепим бојама јесењег цвећа- каже Милош Егић, директор „ зеленила“. - Ове године планирана је садња 100.000 комада цветних јединица различитих боја и облика, као и луковице лала и нарциса. Наш циљ је да Нови Сад блиста у пуном сјају током целе јесени. Поред тога, у новембру нас очекује садња дрвећа. Значајан број садница биће одрасла стабла, како бисмо надокнадили дрвеће које је страдало летос у олуји.

После уређења грба Новог Сада, јесења садња ће бити настављена у кружном току у улици Корнелија Станковића, окретници код Штранда и многим другим локацијама. У наредним данима планира се садња у градским парковима, цветном тргу на Железничкој станици, Дечијем селу, на Kеју, као и постављање цветних купа и цветних стабала дуж шеталишта и главних саобраћајница.

- Припреме за садњу обављене су у пластеницима нашег предузећа где су узгајане дан и ноћ, беле раде и споменак, уз примену адекватних мера неге и заштите, како би цвеће било издржљиво и отпорно на различите временске услове - каже Егић.

Двогодишње цвеће ће красити град све до пролећа, када ће процветати луковице лала и нарциса, чије ће боје обогатити градске цветне површине, жардињере, паркове и тргове.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара