ПОМОЋ ПРИ ЗАПОШЉАВАЊУ: У Краљеву отворен "Џоб инфо центар"
У оквиру пројекта „Знањем до посла“, Регионална агенција за просторни и економски развој Рашког и Моравичког округа отворила је први „Џоб инфо центар“ у Краљеву.
Г.Шљивић
Овај пројекат који дуже од осам година партнерски спроводе Владе Швајцарске и Србије за циљ има да унапреди запошљавање младих кроз развој система каријерног вођења и саветовања, као и кратких обука на радном месту код познатог послодавца.
- Овај каријерни центар намењен је првенствено младима који траже посао, желе да унапреде каријеру или своје компетенције и знање. Данас се потенцира доживотно образовање и више није довољна само стечена диплома него је потребно пратити и подручје неформалног образовања. Управо саветовања овог Центра допринеће развоју те сфере код свих занитересованих грађана – истакла је Луција Васиљевић, директорка Регионалне агенција за просторни и економски развој Рашког и Моравичког округа.
ГУ у Краљеву
Услуге Центра намењене су незапосленима старости од 15 до 30 година, ученицима завршних разреда основних школа, средњошколцима, и студентима, као и компанијама и њиховим запосленима, односно менторима у компанијама које учествују у програмима и осетљивим и социјално угроженим категоријама.
Препоручујемо
ДЕО ШКОЛСКОГ ПЛАФОНА ПАО НА УЧЕНИКА: Инцидент у Кикинди, повређен гимназијалац
05. 06. 2026. у 22:28
РОНИОЦИ ЧИСТЕ ШЉУНКАРУ: Акција „Волим реку, а ти?“ у суботу и у Белој Цркви
05. 06. 2026. у 18:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)