КОНКУРС У ОПШТИНИ НЕГОТИН: За спортске организације и клубове 43,5 милиона

ОПШТИНСКО веће општине Неготин расписало је јавни позив спортским организацијама и другим правним лицима у области спорта за финансирање програма из буџета општине Неготин у 2023. да доставе предлоге годишњих програма.

КОНКУРС У ОПШТИНИ НЕГОТИН: За спортске организације и клубове 43,5 милиона

Фото: С.М.Ј.

За програме из области спорта, који морају да буду реализовани до краја ове календарске године, у буџету општине Неготин за 2023. издвојено је 43,5  милиона динара, четири милиона више него прошле године.

Јавним позивом, који је отворен до 7. марта, наведено је да се програми односе на подстицање и стварање услова за унапређење спортске рекреације, односно бављења грађана спортом, посебно деце, омладине, жена и особа са инвалидитетом, али и за спортска такмичења, учешће клубова у домаћим и европским клупским такмичењима, као и на изградњу, одржавање и опремање спортских објеката на територији општине Неготин, а посебно јавних спортских терена у стамбеним насељима или у њиховој близини и школских спортских објеката.

Предвиђено је и финансирање програма који се тичу унапређења стручног рада учесника у систему спорта и подстицање запошљавања висококвалификованих спортских стручњака и врхунских спортиста, награде и признања за постигнуте резултате и допринос у развоју спорта, али едукација, информисање и саветовање грађана, спортиста и осталих учесника у систему спорта о питањима битним за одговарајуће бављење спортским активностима и делатностима, као и финансирање истраживачко-развојних пројеката и издавање спортских публикација.

Прошле године су у општини Неготин са 39,5 милиона динара финансирани програми и пројекти 24 корисника, организација и спортских клубова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

УЧЕСНИЦИ Минхенске безбедносне конференције слушали су говор потпредседника САД Џеј-Ди Венса готово без аплауза, показује снимак преноса његовог наступа на сајту Беле куће.

14. 02. 2025. у 17:34

Коментари (0)

И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!