АМОНИЈАК ЦУРИ, КОРИДОР СЕ РАШЧИШЋАВА: Трећи дан ванредне ситуације у Пироту
ТРЕЋИ дан од акцидента код Пирота, када су на међународној прузи исклизнула четири вагона са амонијаком, који из једне цистерне и даље цури, наставља се санација терена, али и коридора 10, са кога се уклањају слупани аутомобили.

В.Ћ.
Амонијак није доспео у корито Нишаве, што значи да је вода у местима низводно исправна за пиће и према најновијим информацијама чека се да у потпуности исцури из оштећене цистерне, како би се један део композиције одвукао према Нишу, а други према Пироту. Након тога уследиће најважнији део посла око поменуте цистерне и уклањање са пруге.
Истовремено, полиција и шлеп-службе даноноћно раде на уклањању слупаних аутомобила са поменуте паневропске саобраћајнице, тачније са вијадукта изнад места акцидента, како би се саобраћајница што пре оспособила и пустила у саобраћај. У недељу увече, кад је цистерна са још друге три, од укупно 20, исклизнула из шина и преврнула се, од велике концентрације гаса, на вијадукту изнад створио се велики отровни облак и у делићу секунде изазавао ланчани судар неколико десетина аутомобила, међу којима је било и странаца.
Људи су из слупаних аутомобила бежали главом без обзира не би ли се спасли гаса који је прекрио читав овај део и ширио се ка Пироту. Један од турских држављана је, не знајући да је испод понор, вероватно покушао да побегне, међутим, чим је прекорачио заштитну ограду стрмоглавио се у понор на обалу Нишаве и погинуо. Друга жртва овог акцидента је наш држављанин стар 74 године, човек који је имао многобројне придружене болести. Услед лошег здравственог стања и концентрације гаса који је удисао и он је издахнуо у пиротској Општој болници.
У ваздуху изнад пиротске котлине од јуче нема присуства амонијака, водоснабдевање је уредно, трговине раде, као и пошта, али је и даље на снази савет да се без преке потребе не излази у град. Вртићи и школе и данас паузирају, а укидање ванредне ситуације зависи од развоја догађаја на терену. У Пирот данас долази и Ирена Вујовић, министарка заштите животне средине.

АМЕРИЧКИ ВОЈНИЦИ ПРОНАЂЕНИ МРТВИ НА ГРАНИЦИ СА БЕЛОРУСИЈОМ: Нестали током вежбе, узбуна у НАТО
ЧЕТИРИ америчка војника која су нестала током НАТО вежби у Литванији су погинула, јавио је портал ЛРТ (Литванска радио-телевизија), позивајући се на изворе.
26. 03. 2025. у 17:16

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

МОРАЛА ЈЕ ДА ИСПУНИ 7 БИЗАРНИХ УСЛОВА: Како је Ри Сол Џу постала жена севернокорејског лидера?
РИ СОЛ ЏУ супруга севернокорејског лидера Ким Џонг Уна, обавијена је велом мистерије, а информације о њиховом односу су ограничене и често непотврђене због затворености Северне Кореје
26. 03. 2025. у 13:12
Коментари (1)