СЕЛА МОРАЈУ ДА ЖИВЕ! У Суботици воде рачуна о свим деловима града и равномерно улажу у приградска насеља
ТУРИСТИЧКО-манифестациони трг у Чантавиру, недавно завршен, само је један од показатеља како Град Суботица равномерно улаже и у градска и у приградска насеља. Потпуно нови изглед добио је централни трг у Бајмоку, суседно Мишићево добило је бунар, Нови Жедник вртић, Љутово кошаркашки терен и асфалтиране улице, на које су чекали деценијама.
Фото: Ј.Лемајић
У Чантавиру и Бајмоку постављена су монтажна клизалишта, како би малишани на селу уживали у зимским чаролијама као вршњаци у центру града.
У Чантавиру је отворен Туристичко-манифестациони трг, где ће бити пијаца, одржавати вашари, али и различите манифестације и фестивали. У изградњу трга који се простире на 8.700 квадратних метара уложено је 54,5 милиона динара, које су обезбедили Министарство привреде и Град Суботица. Сам простор наткривене конструкције заузима 1.721 квадрат, где се тренутно налази око 180 тезги, а биће постављено још 60.
КАНАЛИЗАЦИЈА
ОЧЕКУЈЕМО да ускоро почну радови и на пројектку "Чиста Србија", у оквиру кога ће Чантавир добити 25 километара канализационе мреже и пречистач отпадних вода - рекао је Бакић. - У оквиру истог пројекта, канализација и пречистач ће стићи у Бајмок, а сама канализација и на Палић.
- Захваљујем Министарству привреде које је препознало значај овог пројекта, како за Чантавир, тако и за Град Суботицу, као и другима који су дали свој допринос у реализацији овог пројекта. Претходни изглед трга није био функционалан, није задовољавао потребе Чантавираца, ни у области привреде, ни у туризму, а није био ни за јавне манифестације. Сада грађани имају модеран, савремен, вишефункционалан и репрезентативан уређен јавни простор. Ово је показатељ да све што обећамо и испунимо, али и да водимо рачуна о свим деловима града - поручио је градоначелник Стеван Бакић. - Овим смо подржали развој мале привреде, подигли смо квалитет живота грађана, подржали старе занате, створили услове за нова запошљавања, али и да млади остану на селу.
У години на измаку уложено је више него икада у ревитализацију улица и атарских путева у приградским насељима, што је за пољопривреднике од великог значаја. Град помаже и бројне манифестације које се одржавају на селима, јер су, како надлежни често наглашавају, они место окупљања, чувања традиције, али и доказ да села и даље живе.
Фото: Новости
Препоручујемо
У ЋУПРИЈИ ПОЧЕО „РАВАНЕЛИУС“: Отворен 7. фестивал музичке изузетности
04. 07. 2026. у 18:03
ДЕЦО, ЛЕТУЈТЕ У БИБЛИОТЕЦИ: За ученике су почеле занимљиве креативне радионице
04. 07. 2026. у 17:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (1)