ПОМОЋНИК ДИРЕКТОРА НЕПОСТОЈЕЋЕГ ОДЕЉЕЊА: Систематизација послова у УКЦ Ниш - Зашто је врхунски лекар није потписао?
ДИРЕКТОР Универзитетског клиничког центра (УКЦ) у Нишу проф. др Зоран Перишић - уместо седам - однедавно има шест помоћника.
Јер, доцент др Милан Лазаревић, један од најбољих лекара у Србији из ових области, више није задужен за лабораторију и трансфузију. Перспективни стручњак, иначе запослен у Клиници за кардиохирургију, тврди да је "склоњен", док директор то негира...
Подсетимо, проф. др Перишић је пре више од две године изабрао свој тим, у којем су се нашли угледни нишки лекари, међу којима и др Лазаревић. У једном тренутку, међутим, директор УКЦ одлучује да промени систематизацију која се односи на његове помоћнике.
- Доктор Милан Лазаревић није смењен. После допуне, односно измене у систематизацији послова, и он је, попут осталих мојих најближих сарадика, требало да потпише ново решење. И сви су то учинили, осим др Лазаревића, који је одбио, иако је једини лекар у нишком Универзитетском клиничком центру који испуњава услове за то место - објашњава проф. др Зоран Перишић.
Др Милан Лазаревић, с друге стране, износи своје аргументе...
- Моје законско право као запосленог је да одбијем нешто да потпишем, посебно оно за шта сматрам да није у реду и нема утемељење у нашој установи. Директор је одлучио да ми ново звање буде помоћник за банку крви. Да ли постоји банка крви у Универзитетском клиничком центру у Нишу? Ако је нема, а нема је, када ће да буде отворена? Да ли би ја требало да будем једини трансфузиолог и помоћник директора за нешто што не постоји и што ће се, можда, некада и оформити, али ко зна кад? Уосталом, ја сам трансфузиолог, али и хематолог, уско-специјализован, и има нас више од десеторо у Нишу - закључује др Милан Лазаревић.
Савремена опрема - највећа заслуга
Током последње две године на месту помоћника директора УКЦ, др Лазаревић је набавио седам нових гасних анализатора за разне клинике, један биохемијски, те три апарата за интраоперативно спасавање крви на ортопедији, гинекологији и дечјој хирургији, уз уређај за прављење фибринског и тромбоцитног лепка... - Набавили смо опрему за испитовање тромбофилије, сиде и хепатитиса, за генетско испитивање терапије за мултиплу склерозу, за нове биохемијске анализе које се не раде у УКЦ, попут хормона, хепцидина, тумор-маркера... Требало би да стигну реагенси за генетско испитивање тумора плућа, дебелог црева и малигног меланома - набраја др Лазаревић, и додаје да би, у супротном, пацијенти све то морали да обаве код приватника и плате.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ОСУЂЕНА МАЛОЛЕТНИЦА (16) КОЈА ЈЕ НАПАЛА МЕДИЦИНСКУ СЕСТРУ: Виши суд у Нишу донео пресуду
16. 11. 2022. у 18:24
СРАМНЕ РЕЧИ АНГЕЛЕ МЕРКЕЛ У МЕМОАРИМА: Ево шта је написала о бомбардовању Србије, ратовима и Западном Балкану
СА МНОГО помпе, у књижаре су стигли мемоари бивше немачке канцеларке Ангеле Меркел под насловом „Слобода“. У њима се на неколико места спомињу Србија и Западни Балкан.
26. 11. 2024. у 17:09
(МАПА) РУСИ НАПРЕДУЈУ У ТОРЕЦКУ: Огласио се Пушилин, жестоке борбе воде се за град (ВИДЕО)
ЈЕДИНИЦЕ руске војске напредују у Дзержинску (украјински назив за Торецк), јавио је на Телеграм каналу шеф ДНР Денис Пушилин.
24. 11. 2024. у 18:59
ПУТИНОВ НОВИ САВЕЗНИК? Ко је потенцијални румунски председник - НАТО ракетни штит назива СРАМОТОМ, диви се Мађарској
НЕЗАВИСНИ ултрадесничарски кандидат на председничким изборима у Румунији Калин Ђорђеску освојио је највише гласова у првом кругу и највећи је фаворит за победу у другом кругу, у који ће највероватније ићи са Еленом Ласчони испред партије "Save Romania Union" (УСР).
25. 11. 2024. у 15:22
Коментари (1)