ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ БАНАТСКИ ФЕСТИВАЛ ВИНА: Манифестација одржана у Зрењанину (ФОТО)
ТРЕЋИ по реду интернационални Банатски фестивал вина, на којем је учествовало седамдесет излагача из Мађарске, Румуније, Словачке, Црне Горе и Србије, одржан је у Зрењанину, а истовремено, у оквиру фестивала одржана је традиционална манифестација, 22. Банатске вредне руке, на којој су жене из двадесетак актива из Зрењанина и околине представиле храну и традиционалну културу Баната.
foto: Grad Zrenjanin
Уз бројна стручна предавања о вину, виновој лози и начинима како се прави вино, своје производе изложили су произвођачи хране, зачина, природних производа, тинктура, мелема и лековитог биља.
- Винари из Зрењанина, али и са подручја средњег Баната, после освајања бројних трофеја на међународним винским такмичењима, заслужили су да у свом граду имају један овакав фестивал - поздрављајући све госте и посетиоце, истакао је Зоран Љуботина, директор Туристичке организације у Зрењанину.
БОНУС ВИДЕО:
ЛИЦИДЕРСКО СРЦЕ БАНАТА - Зрењанин и Кикинда потписали протокол о сарадњи у области туризма
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)