ПРЕМИНУО ЈОРДАН НОВКОВИЋ: Дугогодишњи шеф "Борбе" умро од короне
У ВРАЊУ је у суботу од последица коронавируса преминуо Јордан Јоки Новковић, дугогодишњи шеф Пословнице београдског графичко издавачког предузећа „Борба“, за Пчињски округ и власник трговинског предузећа „Стефан Kо“.
Фото: Приватна архива
Јордан Новковић је рођен 1935. године, у Црвеном граду, општина Трговиште. Основну школу је завршио Радовници, средњу у Трговишту, а први степен Правног факултета у Приштини. Радни век је започео у Алексиначким рудницима да би се убрзо вратио у Радовницу, у Земљорадничку задругу, одакле долази на место секретара тамошње Основне школе.
Отварањем Пословнице „Борбе“ 1975. године, Новковић прелази у Врање, а 1977. постаје њен шеф. На том месту остаје све до пензионисања 1992. године, када отвара Трговинску предузеће „Стефан Kо“, које је радило до 2020. године.
Јордан Новковић је иза себе оставио два сина, две ћерке, седам унука и девет праунука. Он ће бити сахрањен у 13 часова на Шапраначком гробљу.
Препоручујемо
ВЕЛИКИ ГУБИТАК ЗА СРПСКУ НАУКУ: Преминуо професор Момчило Златановић
20. 02. 2022. у 12:19
ДВЕ ВЕРЗИЈЕ ПОГИБИЈЕ ОЛИВЕРА АНТИЋА: Замолио возача да стане поред литице
18. 02. 2022. у 16:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)