ПОЗИВ СРЕДЊОШКОЛЦИМА ИЗ КРУШЕВЦА: Пријаве за “Светионик знања” до 5. августа
УЧЕНИЦИ треће и четврте године средње школе из Крушевца могу да се до 5. августа пријаве на традиционално такмичење “Светионик знања” које ће од 3. до 5. септембра у Ваљеву окупити укупно 60 учесника из 15 градова у Србији, најављено је данас у Канцеларији за младе града Крушевца.
Фото: Сајт Светионик знања
-„Светионик знања“ је такмичење осмишљено тако да средњошколци, уз менторску помоћ, тимски раде на осмишљавању идеја и припреми пројеката који могу унапредити њихову локалну заједницу-предочавају у Канцеларији за младе. - Пројекти се припремају на једну од пет тема – култура и уметност, јавно здравље, туризам, друштвена одговорност и екологија.
-Учешће на Светионику знања је вишеструко корисно, али и забавно, а у потпуности бесплатно! Заинтресовани ученици могу да се пријаве за учешће путем линка на: https://forms.gle/bQ4fXpEHRSW5Ad6W9 или путем званичних профила Svetionika znanja на друштвеним мрежама.Више информација о конкурсу може се видети и нс Инстаграм страници Канцеларије за младе града Крушевца (https://www.instagram.com/kzmkrusevac/ )
Ове године се на такмичење које се одржава уз подршку Министарства омладине и спорта, могу пријави и средњошколци из
Београда, Новог Сада, Сремске Митровице, Вршца, Зрењанина, Ваљева, Чачка, Шапца, Ужица, Зајечара, Пирота, Лесковца, Врања, и Новог Пазара.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)