КРОЗ КРАГУЈЕВАЦ ПРОШЛА ЛИТИЈА: Обележена слава Старе цркве
СТАРА црква у Крагујевцу, данас, другог дана силаска Светог духа на апостоле, обележава своју славу.
Фото: М. Л.
Овај празник је и литија Града Крагујевца а тим поводом јутрос је служена света архијерејска литургија.
Литургију у Старој цркви служио је еписког шумадијски Јован уз саслужење свештенства Епархије шумадијске. Литургији су присуствовали и челници Крагујевца и Шумадијског управног округа. Након литургије, у присуству већег броја грађана, литија је прошла улицама Крагујевца.
Препоручујемо
ЛИТИЈА У ПЉЕВЉИМА: Прослављена манастирска слава Свете Тројице (ФОТО)
20. 06. 2021. у 23:40
КРАЉЕВЧАНИ ПРОСЛАВИЛИ СЛАВУ: Одржана традиционална свечаност у граду на Ибру (ФОТО)
20. 06. 2021. у 17:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)