СЕНЗАЦИЈА: Јаник Синер испао са Вимблдона!

09. 07. 2024. у 18:42 >> 18:42

Новак Ђоковић је пребринуо осмину финала Вимблдона, а дан касније најбоље рангирани тенисер света, Јаник Синер, није четвртфинале.

Синер се неће борити за титулу на лондонској трави, јер је на претпоследњој препреци до финала изгубио од Данила Медведева, и то уз здравствене тегобе.

После правог тениског трилера, коначан резултат гласио је 6:7(6), 6:4, 7:6(4), 2:6, 6:3 за Руса, четвртог играча света.

Од самог старта било је јасно Медведев, пети на АТП листи, не планира да тек тако "пусти фаворита да оправда ту улогу".

Напротив.

Имао је руски тенисер и сет лопту у тај-брејку прве деонице, но како ју је испустио, а Италијан преокретом од 5:6 стигао до 9:7, сачекао је "својих пет минута".

Истини за вољу, први пут су тих "пет минута" трајали 49, јер је толико Медведеву требало да добије други сет уз једини брејк у њему, а онда 59 да дође до 2:1, и то после истинске драме.

Русов рани брејк уопште га није погурао као лаком освајању трећег сегмента меча јер је Синер поравнао на 5:5, а потом имао две брејк/сет лопте при свом вођству од 6:5. Спасао се руски ас, а у тај-брејку он је једини "одузео сервис" ривалу и тако решио ту ситуацију у своју корист.

"Слика" се на терену прилично променила после тога, иако је у трећем сету доктор морао да прегледа Јаника Синера, да му мери пулс, после чега је уследила 11-минутна пауза.

Окрепивши се, лидер АТП листе је за тили час направио два брејка у четвртој деоници, са 2:1 и 4:1, па недуго затим "озваничио" да ће се играти и даље.

Када је на ред дошао пети сет, већ после прва два гема (која су трајала чак 16 минута) отклоњене су и последње дилеме да актери овог спектакла неће дати последњи атом снаге за тријумф. И, након што је први попустио италијански, изгубивши сервис гем за 3:1 у корист Медеведева, наредни гем се састојао од чак 16 поена (!). Ниједном Синер није имао брејк шансу, али није ни хтео да се одрекне свог сна о новом гренд слем трофеју. Ипак, Рус је издржао све те налете и прошао у полуфинале.

Његов наредни ривал биће победник меча Карлос Алкараз - Томи Пол (резултат у сетовима био је 1:1 у време објављивања овог извештаја).

Подсетимо, Новак Ђоковић је победио Холгера Рунеа. Предвиђено је да Нолетов наредни ривал буде Алекс де Минор, али се он налази у озбиљној ситуацији и питање је шта ће са тим мечом да буде.

Ако вас Новак Ђоковић занима, али и не само он, већ и све остало из тениса, пратите спортске странице портала "Новости". На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на Рајка

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на "Рајка"

СПЕКТАКЛ на отварању Лиге нација. Први пут у историји Србија ће играти у А дивизији најмлађег европског такмичења репрезентација, а први противник је бранилац наслова и уједно шампион Европе, Шпанија.

05. 09. 2024. у 08:39 >> 08:47