ФРАНЦУЗ СВЕ ИЗНЕНАДИО: Монфис елиминисао Хуркача у другом колу Индијан Велса (ВИДЕО)
Француски тенисер, Гаел Монфис победио је осмог тенисера света Хуберта Хуркача резултатом 2:1 (6:0, 6:7, 6:2) у другом колу мастерса у Индијан Велсу.
Foto: Profimedia
Осми носилац у Индијан Велсу био је слободан у првом колу, па је турнир започео, а испоставило се и завршио дуелом са Гаелом Монфисом који је направио изненађење и савладао Хуберта Хуркача у три сета.
Француски ветеран је доминантно освојио први сет без изгубљеног гема, у другом су тенисери разменили по два брејка, а мирнији је у тај-брејку био Пољак - 7:5.
Одлучујући сет је почео још једним брејком Монфиса који је у трећем гему још једном одузео сервис противнику, повео 3:0 и сталожено меч привео крају.
Француз ће у трећем колу играти против Британца Камерона Норија који је био бољи од Лоренца Сонега из Италије - 6:4,6:4.
У осталим мечевима другог кола мастерса у Индијан Велсу, фаворити су оправдали тај епитет - Каспер Руд је надиграо Словака Лукаша Клајна (6:4, 7:6), Томи Пол је у америчком дуелу победио Алекса Микелсена (6:2, 6:2), Себастијан Корда је елиминисао Романа Сафијулина (6:4, 6:2), док је четврти на АТП листи Данил Медведев био бољи од Шпанца Кабаљеса Баене (6:2,6:3)
Бонус видео ПОСЛЕ 7 ГОДИНА ПЕНЗИЈЕ Ана Ивановић се вратила тенису - Надалова сестра послала позив
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОШАО ЈЕ И ТАЈ ДАН: Саша Зверев осваја први гренд слем у каријери!
ВЕРУЈЕМО у немачког тенисера који ће од 15 часова имати прилику да на "Филип Шатријеу" против Флавија Коболија освоји свој први гренд слем у каријери.
07. 06. 2026. у 07:30
АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Иран данас одлучио
Светско првенство у фудбалу "само што није", а најновије вести о њему су изненадиле Американце.
07. 06. 2026. у 19:34
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)