РАСПАМЕТИО ФРАНЦУСКУ ПУБЛИКУ: Новак Ђоковић победио, а онда стао пред микрофон и - одушевио навијаче!
НОВАК Ђоковић је тријумфално започео поход на трофеј Ролан Гароса, па и не чуди његово задовољство.
![РАСПАМЕТИО ФРАНЦУСКУ ПУБЛИКУ: Новак Ђоковић победио, а онда стао пред микрофон и - одушевио навијаче! РАСПАМЕТИО ФРАНЦУСКУ ПУБЛИКУ: Новак Ђоковић победио, а онда стао пред микрофон и - одушевио навијаче!](/data/images/2023-05-29/356767_no4_fmob.jpg)
TV Eurosport
Ноле је у Париз дошао како би постао први тенисер са 23 гренд слем титуле, а свог првог ривала, Србина из Сједињених Америчких Држава, Ђоковић је савладао без превише мука, ако се изузме неочекивана неизвесност у завршници.
О томе је после меча истакао:
- Задовољство играти на Ролан Гаросу. Овде увек има много емоција. За мном је много лепих париских осећаја, како на овој шљаци, тако и у Берсију (хали у којој се игра париски мастерс, на тврдој подлози, прим. аут). Честитке Алексу на игри, стварно је био добар. Нама су данас били тешки услови за игру, морао сам да буде концентрисан све време јер је ветар нон-стоп мењао путање лоптица, па морам да будем задовољан учињеним - започео је Ноле.
Водитељ програма на стадиону Филип Шатрије, Алекс Кореча, упитао је Новака да ли да наставе на француском, или да пређу на енглески језик, а после краћег премишљања, Србин се осмехнуо и поручио "але, але!", одушевивши публику јер је одабрао да и даље прича на језику земље у којој се надмеће.
Говорио је затим Новак Ђоковић о чињеници да је у прва два сета изгубио само седам поена на своје сервисе, а у трећем чак 14.
- У прва два сета није било проблема, а онда сам на старту трећег почео да пропуштам прилике. Изгубио сам мало фокус у тој деоници, а на то је утицало и то што је он подигао ниво своје игре. Физички, ствари су данас другачије него пре десетак година, али јесте ово добар старт турнира за мене - рекао је Србин.
Када га је Кореча упитао како му иде са француским, јер се, насмејан, пожалио да је питање о анализи меча било предугачко, Новак је рекао да би му можда требао професор француског, па се окрену ка публици и затражио помоћ, што је, изнова, изазвало одушевљење, те је, који тренутак касније, Ђоковић уз громогласне аплаузе испраћен са терена.
Ако вас Новак Ђоковић занима, пратите и даље све вести о њему и тенису на спортским страницама портала "Новости". На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: Кад се Новак Ђоковић и Данил Медведев сретну на тренингу на Ролан Гаросу
![ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели](/data/images/2024-10-27/540269_tan2024-10-2718332382-9_kf.jpg?time=1739703968)
ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА "ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ" СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели
ВЕЧЕРАС је на програму чувени "Дерби Италије" у којем ће Јувентус пред пуним трибинама "Алијанц стадиона" угостити Интер (20.45).
16. 02. 2025. у 07:30
![И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?! И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!](/data/images/2025-02-16/573300_profimedia-0339493883_kf.jpg?time=1739709883)
И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!
Доналд Трамп, нови/стари председник Сједињених Америчких Држава, који је на ту дужност изнова ступио 20. јануара 2025., ових дана је прилично занимљив Русима. Наравно, највише због одговора на питање "Како ће се и када завршити рат у Украјини?", али најновије вести везане за Руса и Трампа су - спортске природе.
16. 02. 2025. у 13:41
![РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића
МОДНИ креатор Саша видић преминуо је 23. априла 2023. године. Радио је као стилиста многих личности, а са нкима је био толико близак да су му поверавали своје најинтимније тренутке из живота.
16. 02. 2025. у 11:54
Коментари (0)