ВТА ЛИСТА: Напредак Српкиња, Швјонтек чува прво место

Оља Мркић

29. 08. 2022. у 14:15

НАЈБОЉЕ рангирана српска тенисерка Александра Крунић напредовала је на објављеној ВТА ранг-листи за једну позицију и тренутно је 96. играчица света са 652 бода.

ВТА ЛИСТА: Напредак Српкиња, Швјонтек чува прво место

ФОТО: Танјуг/АП

Олга Даниловић је напредовала за једно место и сада је 114. са 547 поена, док је Наталија Стевановић такође "скочила" за једну позицију и тренутно је 198. тенисерка света са 329 бодова.

Убедљиво прва на ВТА ранг-листи и даље је Пољакиња Ига Швјонтек са 8.605 бодова. Иза ње је Естонка Анет Контавејт, а следе Гркиња Марија Сакари и Паула Бадоза из Шпаније.

Пету позицију је задржала Онс Џабир из Туниса, а иза ње су Белорускиња Арина Сабаленка, Румунка Симона Халеп, Американка Џесика Пегула, Рускиња Дарија Касаткина и Гарбиње Мугуруза из Шпаније.

Најбоље тенисерке света ће играти на Ју-Ес опену, који почиње у Њујорку.

Наредна ВТА ранг-листа биће објављена за две недеље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!

И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!

Доналд Трамп, нови/стари председник Сједињених Америчких Држава, који је на ту дужност изнова ступио 20. јануара 2025., ових дана је прилично занимљив Русима. Наравно, највише због одговора на питање "Како ће се и када завршити рат у Украјини?", али најновије вести везане за Руса и Трампа су - спортске природе.

16. 02. 2025. у 13:41

Коментари (0)

ТРАГЕДИЈА! Српског кошаркаша ударила кола - умро на свој рођендан