ПЕТЕРЦИ ОПЕТ КОБНИ: Ватерполисти Новог Београда у полуфиналу Ф4 Лиге шампиона на Малти после пенала изгубили од Ференцвароша

С. К.

05. 06. 2024. у 23:09

ПЕТЕРЦИ су били кобни за ватерполисте Новог Београда. Наш првак у полуфиналу Ф4 Лиге шампиона на Малти је после пенала изгубио од Ференцвароша – 17:18 (4:4, 2:3, 4:5, 3:1 – 4:5). Пулени Живка Гоцића ће се у петак (19.00) за треће место борити са Олимпијакосом, који је, такође, изгубио на петерце од браниоца титуле Про Река – 11:13 (0:3, 2:1, 3:3, 4:2 – 2:4).

Трагичар меча на крају је постао Скумпакис, који је у последњој серији погодио у главу голмана Вогела и омогућио популарном „Фрадију“ да сутра (21.00) покуша да скине са трона велики Реко.

Новобеограђане је вечерас пратило пуно малера. Нарочито у финишу треће четвртине, када је судија Гомез после ВАР-а одлучио да искључи Филиповића (наводно је ногом ударио противника) без права замене, због чега је поништио гол Драшовића за 11:11, досудио петерац за Ференцварош, који је реализовао Мандић за 12:10 и донео Мађарима четири минута играча више. Али, то није сломило нашег шампиона. Скупили су се играчи првака Србије, заиграли су одважније у нападу, разбранио се Добожанов и успели су да изједначе на 12:12. До краја меча обе екипе су по једном постигле гол, а Влахопулос две секунде пре краја није успео да погоди за велико финале.

Од почетка меча водила се велика борба у базену. У првој четвртини расположен је био Душко Пијетловић, па је тај део игре завршен 4:4. У другој четвртини наш првак је кренуо силовито, повео са 6:4, а онда је  код 6:5 Влахопулос промашио петерац, што је дало крила Фрадију и мотивисаном Мандићу да преокрене на 9:6. Али, наш тим се тргао, успео да се примакне на минус један, да би Филиповић промашио петерац за изједначење. На крају ће испасти да су петерци коштали екипу Живка Гоцића трећег узастопног финала.

Ипак, борбени Новобеограђани су у финишу успели да изборе петерце, али, нажалост, за храбру игру нису били награђени.

ФЕРЕНЦВАРОШ – НОВИ БЕОГРАД 18:17

ОТВОРЕНИ базен на Малти. Гледалаца: 2.000. Судије: Маргета (Словенија) и Гомез (Шпанија). Играч више: Ференцварош 10 (4) , Нови Београд 11 (6). Петерци: Ференцварош 1 (1) , Нови Београд 3 (1). Стрелци са пенала: Варга, Мандић, Меркулов, Фекете, Аргиропулос за Ференцварош, а Драшовић, Мартиновић, Ћук, Влахопулос за Нови Београд. Црвени картон: Филиповић у 24.минуту.

ФЕРЕНЦВАРОШ: Сакоњи, Мандић 5 (1), Молнар, Меркулов 3, Аргиропулос 2, Ди Сома 1, Фекете, Вигвари 1, Нађ, Варга, Јаншик 1, Дамонте, Вогел (10 одбрана).

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов (8 одбрана), Мартиновић, Скумпакис 1, Гранадос, Ћук 2 (1), Пијетловић 2, Драшовић 2, Радуловић 1, Перковић, Филиповић 1, Лукић 1, Влахопулос 3, Де Микелис (3 одбране).

Четвртине: 4:4, 3:2, 5:4, 1:3 – 5:4

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

СКАНДАЛ? Вимблдон није уврстио Новака Ђоковића међу одабране шампионе, а ево и зашто

Новак Ђоковић је седам пута освојио Вимблдон. Само један човек је тамо стигао до више титула у појединачној конкуренцији - Роџер Федерер. Али, за разлику од Федерера и Карлоса Алкараза, Ноле се није нашао на посебном постеру који је Вимблдон направио у част освајача трофеја.

03. 07. 2024. у 20:04