БОКСЕРСКИ СПЕКТАКЛ: Вечити дерби украсио Мали Калемегдан
СПЕКТАКЛ! Како другачије може бити ако знамо да догађај режирају црно и црвено-бели.
ФОТО: БСС
Мали Калемегдан је праштао у размени удараца вечитих ривала у дербију 6. кола Боксерске Лиге Србије 2020/21. у коме је Партизан угостио Црвену звезду у предивном амбијенту места на коме је настао Београд.
Сусрет "вечитих" приказао је не само изванредне борбе, жар за победом, храброст, већ и победу племените вештине, сјај бокса у српској престоници. Сам по себи меч је носио префикс атракције јер је организован на отвореном, на месту где су некада српски витезови били битке и бранили нашу престоницу, а све је додатно зачињено препуним трибинама и духом џентлменства који је провејавао током целог сусрета.
На крају победа Црвене звезде резултатом 6:12, али резултат је био у другом плану. Овај пут судар црно и црвенобелих имао је важнију, јачу и снажнију поруку, а то је победа спорта, победа бокса.
Чар и драж племните вештине опила је масу, опила је све оне који су се намерно или случајно нашли на Малом Калемегдану и били сведоци поштеног ривалства два боксера у рингу. Претходница овкавом спектаклу су и пуне тренажне бокс сале деце у оба клуба што је знак да су се оба клуба поново почела развијати и да су на добром путу потпуне процвати.
ФОТО: БСС
БК Партизан (Београд) – БК Црвена звезда (Београд) 6:12 (сениори: до 54 кг без ривала и борбе Зенун Шерифовић (БК Црвена звезда) 0:2, до 57 кг Илија Чолић – Кристијан Јовановић 0:2, до 60 кг Ђуро Јеловац – Момчило Јањић 0:2, до 64 кг Сава Митић – Ненад Јовановић 0:2, до 69 кг Урош Драча – Џејлан Тоскић 0:2, до 75 кг Игор Рогић – Новак Радуловић 2:0, до 81 кг Алекса Марковић – Сандро Полетан 2:0, до 91 кг без ривала и борбе Милисав Савић (БК Партизан) 2:0, +91 кг Милош Велетић – Милутин Станковић 0:2).
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних "самураја"
ПОСЛЕ дугог чекања, Холандија коначно започиње своју авантуру на Светском првенству 2026, а прва препрека у групи "Ф" биће увек неугодни Јапан (22.00). Дуел на "АТ&Т стадиону" у Арлингтону, Тексасу могао би одмах да покаже колико далеко обе селекције могу да догурају на овом турниру.
14. 06. 2026. у 08:00
ЧУДО НА МУНДИЈАЛУ! Шпанији није помогао ни Ламин Јамал, кикс против Зеленортских Острва!
Зеленортска Острва успела су да одиграју нерешено против Шпаније (0:0) и приреде огромно изненађење у првом колу групе Х.
15. 06. 2026. у 19:56 >> 15:48
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)