ПСИХОЛОЗИ ЛЕЧЕ НОСТАЛГИЈУ ЗА ИГРАМА: Спортски спектакл завршен, сада је тема како победити постолимпијску депресију
Носталгија. Тако би, у једној речи, могло да се опише постолимпијско стање француске нације.
![ПСИХОЛОЗИ ЛЕЧЕ НОСТАЛГИЈУ ЗА ИГРАМА: Спортски спектакл завршен, сада је тема како победити постолимпијску депресију ПСИХОЛОЗИ ЛЕЧЕ НОСТАЛГИЈУ ЗА ИГРАМА: Спортски спектакл завршен, сада је тема како победити постолимпијску депресију](/data/images/2024-08-15/518030_oi-213_fmob.jpg)
Фото: Горан Чворовић
Многима је жао што су спортски, али и фестивалски дани завршени. Неке, чак, хвата и депресија због тога што више нема еуфорије и навијачке грознице. До те мере, да су се сада у цео случају укључили и психолози, који саветују грађанима како да се врате уобичајеним данима.
- Осећам се, некако, испражњено – каже снуждена Ајфелова кула која у једној карикатури лежи на психијатријском каучу, чиме се с веселе стране описује новонастала ситуација.
*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--
Неки од савета у том смислу су да се гледаоци одмах окрену новим спортским догађајима која доносе узбуђења, као што је тренутни Тур де Франс за жене, у паузи до Параолимпијских игара. После тога, уследиће и првенства у различитим спортовима.
Такође, предлаже се и организовање кућних журки с музиком која се највише слушала током Игара, а они које је баш ухватило "духоклонуће", депресију могу да излече и одласком у музеје и на друга многобројна места на којима ће бити изложене фотографије и предмети с протеклих ОИ, што ће их подсетити на олимпијске дане.
*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--
Обичним људима се саветује и да сами сада почну да се баве спортом. То ће се, свакако и догодити. Очекује се да после париских олимпијских игара у септембру нагло скочи упис деце на различите спортове. Прави бум се очекује на баскету 3 пута 3 који је освојио срца публике, на стоном тенису после фантастичних перформанси браће Лебрен или на пливању где је све засенио Лео Маршан.
У апатију после Игара, кажу стручњаци, могу, осим обичног света, да западну и спортсти, па и новинари који су извештавали с овог догађаја, јер је нагло спласнуо адреналин. Свима се саветује да се најпре добро одморе и узму заслужену паузу, а да постолимпијски синдром затим брзо надоместе окретању новим такмичењима.
До тада, време је за биланс, а француски председник Емануел Макрон је истакао да су протекле Игре показале "право лице Француске". Нагласио је понос због тога како је све протекло, од креативности у програму, преко успеха у спортским надметањима, до сигурности која је била на врхунцу. Службе безбедности су, истакао је, извеле стотине превентивних акција и спречиле било какво непријатно изненађење.
- Када смо сви заједно, непобедиви смо – апострофирао је национално јединство исказано овом приликом, а које ће сада поново бити на испиту јер следе врући политички дани у очекивању новог премијера после "олимпијског примирја."
Макрон је организовао пријем у парку Јелисејске палате да би се захвалио организаторима, волонтерима, полицајцима, ватрогасцима… Свима који су допринели да све протекне у реду. Истакао је и да ће остати олимпијска баштина, као што су Сена и Марна у којима ће, како је рекао, одсада моћи да се купа, али и социјално и културно наслеђе Игара у којима су грађани изградили посебно присне односе на улици, трговима, у градском превозу. Нарочито је упечатљиво било дружење са насмејаним припадницима снагама реда.
Постолимпијски дани ипак доносе нове, свакодневне изазове, а ту ће већ бити потребно доста напора да би се сачувао фестивалски дух и осмех на лицу.
![ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели](/data/images/2024-10-27/540269_tan2024-10-2718332382-9_kf.jpg?time=1739703968)
ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА "ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ" СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели
ВЕЧЕРАС је на програму чувени "Дерби Италије" у којем ће Јувентус пред пуним трибинама "Алијанц стадиона" угостити Интер (20.45).
16. 02. 2025. у 07:30
![И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?! И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!](/data/images/2025-02-16/573300_profimedia-0339493883_kf.jpg?time=1739709883)
И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!
Доналд Трамп, нови/стари председник Сједињених Америчких Држава, који је на ту дужност изнова ступио 20. јануара 2025., ових дана је прилично занимљив Русима. Наравно, највише због одговора на питање "Како ће се и када завршити рат у Украјини?", али најновије вести везане за Руса и Трампа су - спортске природе.
16. 02. 2025. у 13:41
![ПОСЛЕ РАСКИДА: Брега песму Битанга и принцеза посветио чувеној ЛЕПОТИЦИ (ФОТО) ПОСЛЕ РАСКИДА: Брега песму Битанга и принцеза посветио чувеној ЛЕПОТИЦИ (ФОТО)](/data/images/2023-12-05/430074_71545-goran-bregovic-foto-ata-imagas-2-ig_kf.jpg?time=1739691266)
ПОСЛЕ РАСКИДА: Брега песму "Битанга и принцеза" посветио чувеној ЛЕПОТИЦИ (ФОТО)
БИЛИ су пар за којим су се сви окретали.
16. 02. 2025. у 08:34
Коментари (0)