ПИШУ СВОЈУ ИСТОРИЈУ: Кинези освојили још три златне медаље

10. 08. 2024. у 19:15

Ближи се крај Олимпијских игара у Паризу. Кинески сакакачи у воду комплетирали су "златни слем" у такмичењу у скоковима у воду овог поподнева.

Иако САД једина има преко 100 медаља, када су злата у питању, по којима се првенствено одређује ранг у билансу медаља, далеко су иза Кинеза. И то сада већ озбиљно са обзиром да је најмногољуднија нација освојила још три злата.

Прво је сјајни Јуан Чао био најбољи у скоковима у воду са платформе 10 метара. Он је славио са 547.50 поена. Иза њега нашао се Јапанац Рикуто Тамаи са 507.65 који је узео сребро, а бронзу је освојио Британац Ноа Вилијамс са 497.35.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Затим су Кинескиње освојиле прво место и у ритмичкој гимнастици у тимском вишебоју. На крају су Ксињу Динг, Квићи Гуо, Тинг Хао, Жангђијанг Хуанг и Ланђинг Ванг забележили резултат 69.800. Сребро је припало такмичаркама из Израела Шанији Баканов, Адар Фридман, Роми Парицки, Офир Шахам и Дијани Сверцов резултатом 68.850. Док су бронзу избориле Италијанке Мартина Ћентофанти, Агнес Дуранти, Алесија Маурели, Данијела Могуреан и Лаура Парис.

Јуан Чао је иначе освајао злато у Лондону, Рију и Токију чиме се поравнао са легендарним Американцем Грегом Луганисом, који је такође узео најсјајнија одличја на четири везана олимпијска турнира.

По броју укупно освојених медаља Јуан је престигао Луганиса - освојио их је шест, једну више од Американца.

Истовремено, Цао је постао први скакач који је освојио златну медаљу у три различите дисциплине.

БОНУС ВИДЕО ВЕСЕЛИ СРБИ: Атмосфера испред хале Берси пред полуфинале Србија - САД

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

ХАОС! Пет трансродних мушкараца заиграло за женску екипу - ломили ноге супарницама, освојили титулу, кажњаван ко неће да игра против њих!

ХАОС! Пет "трансродних" мушкараца заиграло за женску екипу - ломили ноге супарницама, освојили титулу, кажњаван ко неће да игра против њих!

Све је већи број спортских скандала који су везани за наступе мушкараца у женским дисциплинама, и то само зато што се ти мушкарци "осећају женама".

10. 09. 2024. у 12:50