Е, ТАКО ИГРА ТИМ КОЈИ БРАНИ ЗЛАТО! Српска освета: Наши ватерполисти голом с пола терена до олимпијског полуфинала!

Филип Милошевић

07. 08. 2024. у 14:33

Ватерполо репрезентација Србије победила је Грчку са 12:11 и обезбедила полуфинале Олимпијских игара! И то на нестваран начин, голом са пола терена, у последњим тренуцима драматичне утакмице.

Screenshot / Eurosport

Какав меч за ''делфине''. Од првог минута овог дуела водила се велика борба, екипе су се смењивале у вођству, а Србија је након две четвртине имала предност. Трећа деоница је апсолутно припала Грчкој са 4:2, те је уочи последње имала гол предности.

У завршних осам минута, виђена је невероватна драма. После бравуре Душана Мандића, Србија је имала гол предности, алина само шест секунди до краја Грци стижу до изједначења. Мало времена је било до краја, али то није био проблем за Јакшића који на само секунду до последњег судијског звиждука погађа са велике удаљености и доноси Србији полуфинале.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Тиме је, прилично хладно, сервирана освета за то што су нас Грци победили 2023. у полуфиналу Светског првенства (13:17), а онда и ове године у мечу за пето место на шампионату планете (15:11).

Најефикаснији у српској екипи био је Душан Мандић са пет погодака, док је Виктор Рашовић постигао три. Код Грка, Скумпакис је био најбољи са три гола.

''Делфини'' су овим тријумфом обезбедили полуфинале а тамо ће играти са бољим из дуела Аустралија - САД.

Не пропустите!

НАЈНЕВЕРОВАТНИЈИ ГОЛ У ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ! Овако је Јакшић одвео Србију у олимпијско полуфинале (ВИДЕО)

"БОЖЈА ВОЉА!" Никола Јакшић, стрелац чудесног гола за пласман Србије у полуфинале: Наравно да нисам веровао, било је - Боже, помози!

"МИ ДА ПРОЂЕМО, А ХРВАТИ...." Ћук је ово рекао након победе Србије над Грчком на Олимпијским играма

"РИНТАЛИ СМО ЦЕЛО ЛЕТО КАО КОЊИ!" Сава Ранђеловић о подвигу против Грчке: Надам се да су на кладионици пали сви који су играли против нас!

"НАДАМ СЕ ДА САДА ИГРАЧИ ЗНАЈУ КОЛИКО ВРЕДЕ" Селектор ватерполиста Србије Урош Стевановић смирен после велике победе

'ОВО ЈЕ ТИМСКА ПОБЕДА, НЕ САМО МОЈА, ФИЛИПОВИЋЕВА ИЛИ ЈАКШИЋЕВА!'' Душан Мандић након тријумфа ''делфина'' у четвртфиналу Игара у Паризу

СЈАЈАН ГОЛ КОЈИ ЈЕ ШОКИРАО ГРЧКУ: Душан Мандић и потез који је најавио српско славље у четвртфиналу Олимпијских игара (ВИДЕО)

Ако вас Олимпијске игре занимају, све оно најважније и најзанимљивије о њима - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећној Олимпијским играма у Паризу.

На сасвим сте добром месту.

КРАЈ! СРБИЈА - ГРЧКА, 12:11

32' Гооол! Са пола терена Јакшић погађа на само секунд до краја и доноси победу Србији! ''Делфини'' су у полуфиналу!

30' Када је најбитније, ту је Душан Мандић! Пројектил за предност Србије! 11:10.

27' Асистенција Мандића за Вица који је сигуран! 10:10.

26' Десети пут хрватски судија искључује наше играче. Грци су то искористили и дошли до предности, 9:10.

25' Страхиња Рашовић за свог брата Виктора. Сјајна асистенција и ''делфини'' поново стижу до резултатског егала, 9:9.

Крај треће четвртине!

24' Грци након 24 минута игре имају предност од једног гола, 8:9

24' Сада и ми користимо играча више преко Рашовића! 8:8.

23' Грчка користи играча више преко Скупакиса који је непогрешив, 7:8.

22' Шта је погодио Мандић! Невероватан гол нашег аса и изједначење! 7:7.

20' Скумпакис стиже до петог гола на турниру. Далекометним ударцем матира нашег голмана, 6:7.

19' Поново пенал за Олимпијског вицешампиона. Влахопулос је шутирао, а наш голман је то ко од шале одбранио, и даље је 6:6.

17' Трећа четвртина почиње поготком Грка из петерца, ново изједначење, 6:6.

Крај друге четвртине!

16' Одбранили смо последњи напад Грчке! На полувреме одлазимо са голом предности, 6:5!

13' Као из топа - Душан Мандић! Од овога нема одбране, две блокаде Грчке али све то пробија ас наше репрезентације, 6:5.

12' Брза реализација на обе стране, прво је Рашовић донео предност Србији, а затим су Грци далекометним шутем изједначили, 5:5.

11' Ново изједначење, сам као дух се нашао центар Грчке пред нашим голом и одатле је непогрешив, 4:4.

10' Мандић доноси предност Србији! Асистенција Милоша Ћука, погодак бившег члана Партизана, 4:3

Крај прве четвртине!

8' Каква голчина Рашовића! Након прве деонице резултат је 3:3!

7'  Петерац за Грчку и нова предност. Њихови центри праве велике проблеме одбрани ''делфинима''. 2:3

6' Наши момци су искористили играча више, Виктор Рашовић је стрелац, 2:2!

5' Влахопулос погађа и доноси нову предност Грцима, 1:2.

2' Први стрелац Олимпијског турнира се уписује у листу стрелаца! Изједначили смо из петерца преко Мандића.

1' Меч је почео, први напад је за Србију! Направили смо фаул у нападу, док на другој страни Папаниколау шаље лопту иза леђа нашег голмана.

УОЧИ МЕЧА:

Србија није блистала до сада на Играма у Паризу, наши момци су доживели чак три пораза, међутим, то ништа не мора да значи, Грчка није велики ''баук'' и може да се игра са њима.

Грци су завршили као првопласирани у својој групи, након шокантног расплета у последњем колу.

Уколико наши момци остваре тријумф и прођу у полуфинале, тамо ће играти са бољим из дуела Аустралија - САД.

БОНУС ВИДЕО: ПАРИЗ У СРПСКИМ ТРОБОЈКАМА: Срби се у великом броју окупили због кошаркаша

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

09. 09. 2024. у 12:19

ДОСАД НАЈВЕЋЕ ОТКРИЋЕ О СТАЊУ ЛЕГЕНДАРНОГ ШУМИЈА! Ево како је Михаел Шумахер сада и зашто се у терапији користи вожња аутомобилом

МИХАЕЛ Шумахер је пре скоро 11 година доживео велику несрећу, а у јавност је сада испливао један детаљи који је обрадовао све поклонике чувеног "Шумија".

09. 09. 2024. у 21:00