СРБИЈА "НЕ СМЕ" У ФИНАЛЕ: Како Француска има толико среће са жребом на Олимпијским играма?

Готова је групна фаза екипних спортова на Олимпијским играма, а у кошарци и одбојци је полудиригован жреб одлучио како ће изгледати костур нокаут фазе и у мушкој и у женској конкуренцији, у којем је Србија доста лоше прошла, док је домаћин Француска добио отворен пут ка медаљи.

СРБИЈА НЕ СМЕ У ФИНАЛЕ: Како Француска има толико среће са жребом на Олимпијским играма?

ФОТО: ФИБА.Баскетбалл

Није непозната чињеница да сваки домаћини Олимпијских игара увек има велику мотивацију да пред својим навијачима направи што бољи резултат. Такође није ретко и да да домаћи такмичари имају нешто повалшћенији третман на борилиштима, али свакако је пресудна снага коју добијају са трибина.

Управо је то могао да се увери свако ко је гледао синоћње четвртфинале баскета 3 на 3, у коме је Француска ношена фантастичном подршком са трибина савладала вишеструке светске и европске шампионе, Србију, и то после 11 узастопних пораза од "орлова".

Међутим у суботу је финале џудоа донело нове контроверзе. Никад узбудљивија борба за злато завршена је мајсторици. Правила су таква да се жребом одлучује у којој категорији ће се водити последња борба, а исти тај жреб је одлучио да борбу која доноси најсјајнију медаљу води један од најбољих џудиста свих времена Теди Ринер. Епилог је познат: после велике борбе, Француска је освојила злато.

Теди Ринер у финалу Олимпијских иагра /ФОТО: Танјуг/АП

Исто вече, цела Србија је гледала кошаркаше и очекивала победу у 3. колу, али и како ће изгледати пут до финала и "сигурне медаље" за нашу земљу. Међутим, неких 30-ак минута након победе "орлова" над Јужним Суданом уследио је хладан туш и објава да је  жребом одлучено да ће Србија, која је била најбоља другопласирана екипа на кошаркашком турниру, у случају победе над Аустралијом полуфинале играти против бољг из дуела Сједињене Америчке Државе - Бразил.

Француска, која је уз доста среће обезбедила пласман у нокаут фазу отишла у део жреба у коме су Канада, Немачка и Грчка.

Ништа другачији расплет није виђен ни у женској конкуренцији, у којој је такође домаћин смештен у део жреба где до финала нема Американаца.

Када се погледа овако, поставља се питање, одткуд толико спортске среће домаћину? На то се додаје још и врло повољан жреб за одбојкаше Француске који су избегли Пољаке и Американце као једног од највећих фаворита за злато на мушком одбојкашком турниру, па је јасно да је спортска срећа погледала домаћина и "погурала" до нових медаља.

Новак Ђоковић са златном медаљом на Олимпијским играма /Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović

Французима све иде на Олимпијским играма. Већ су озбиљно премашили рекорд из Токија са 44 медаље( у Токију су освојили 33), а неће се ту задовољити, док Србија са никад већим амбицијама има свега две.

Међутим, оно што је Ђоковић урадио у недељу поподне, прави је доказ српског ината. Доказ да Србију не треба отписивати, чак и ако је срећа не погледа у извлачењу куглица. Најважније је да Пешићеви "орлови" и Маринине "лавице" савладају Аустралијанце и Аустралијанке, а онда ако дођу Американци и Американке, да покажу да не играју само најбољу кошарку, већ и да су најбољи када су отписани.

БОНУС ВИДЕО: БЕОГРАД НА НОГАМА: Овако се на улицама славило олимпијско злато Новака Ђоковића

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АЛБАНЦИ У ПАНИЦИ: Нестају им људи на Косову и Метохији, подаци су драстични - у лажној држави и сами признају: Општи очај живота!

АЛБАНЦИ У ПАНИЦИ: "Нестају" им људи на Косову и Метохији, подаци су драстични - у лажној држави и сами признају: Општи очај живота!

Косово је Србија, а код Албанаца који јужну српску покрајину сматрају некаквом лажном државом - ових дана је све лошија ситуација када се ради о томе како људи доживљавају живот на том простору.

22. 12. 2024. у 12:36

Коментари (2)