КАТАСТРОФА ВАТЕРПОЛИСТА: Убедљив пораз Србије од аутсајдера Аустралије!

30. 07. 2024. у 11:35

Ватерполо репрезентација Србије поражена је од селекције Аустралије са 8:3 у другом мечу групне фазе Олимпијских игара.

Не памти се овако лоша партија ватерполиста Србије, нарочито ако се узме у обзир име и реноме противника. Аустралија јесте одувек била незгодан ривал, али никада се победа није доводила у питање. Међутим, данас је селекција Србије на терену изгледала катастрофално и доживела потпуни дебакл. Прва четвртина почела је полако и Аустралија је повела са 1:0, што је био и коначан резултат после осам минута. Очекивало се да ће Србија "додати гас" у другој четвртини, али десило се управо супротно. "Кенгури" су постигли чак пет голова и већ тада је било јасно да ће "делфини" доживети потпуни дебакл.

Нада је постојала да се ватерполисти Србије могу вратити у другом полувремену, међутим, она је врло брзо нестала када је досуђен петерац за Аустралију и када се наставила агонија у нападу за Србију. Већ половином треће деонице деловало је да су се "делфини" већ предали и да само чекају крај, а "кенгури" су полако приводили меч крају. Последња деоница је почела добро по "делфине", дали смо два гола и смањили на 7:3, међутим, то је било све од Србије на овом сусрету и десио се један од најтежих пораза у новијој историји српског ватерпола.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

У следећем колу Србију очекује меч против европског шампиона Шпаније у четвртак од 12.05.

Аустралија  - Србија 8:3

Четврта четвртина:

32' - Крај меча! Аустралија је победила, а "делфини" су доживели дебакл!

30' - Готово је! Аустралија је и дефинитивно обезбедила тријумф у овом мечу након новог поготка.

27' - Још један гол! Ево Србије на минус четири! Никола Дедовић погађа.

26' - Никола Јакшић је зарадио друго искључење. Није ово његова утакмица.

24' - Ево поготка за Србију! Петерац је досуђен, а Мандић га је реализовао.

24' - Почела четврта деоница! Последња нада за Србију да се спасе бруке.

Трећа четвртина:

24' - Остаје 7:1 за Аустралију! Крај треће деонице

23' - Аустралија је после тајм-аута промашила, али им то не прави питање јер је разлика и даље велика.

21' - Нема промене резултата! Чак 13 промашаја имају "делфини" и ниједан искоришћен напад са играчем више.

18' - Погодак Аустралије из петерца! Црно се пише Србији против једног од највећих аутсајдера у групи.

16' - Почела је трећа четвртина! Нема голова, поново лоше почиње Србија!

Друга четвртина:

16' - Крај друге четвртине! Јако лоша игра "делфина" у ове две деонице!

16' - Напокон погодак! Душан Мандић је стрелац!

15' - Дебакл у првом полувремену Србије. Аустралија води са великих 5:0

14' - Још један напад није искоришћен. Далеко су "делфини" од гола. Поново Аустралија узвраћа. Предност "кенгура" је огромна.

13' - Аустралија већ води са 3:0.

12' - Поново погодак за Аустралију. Лоше иде изабраницима Уроша Стевановића, још увек су без гола и имају озбиљних проблема у овом мечу.

11' - И даље се муче "делфини" у нападу. Ни са играчем више не успевају да постигну погодак.

9' - Почела је друга четвртина! И то како, одмах је искључен аустралијски играч због грубе игре.

Прва четвртина:

8' - Крај прве четвртине! Води Аустралија са 1:0.

7' - Поново Портер брани и поново нису успели "делфини" да дају гол.

6' - Нема промене резултата. Врло груба игра "кенгура", али судије се нису огласиле.

4' - Још нема гола за Србију, два промашаја. Остаје вођство Аустралије.

3' - Аустралија долази до вођства преко Павиларда.

1' - Почео је меч! Аустралија је имала први напад, али га није искористила.

Уочи меча:

Након неочекивано тешке победе над селекцијом Јапана, Србију у другом колу очекује још један неугодан противник, Аустралија. "Кенгури" су већ годинама екипа која је и те како умела да намучи "делфине". Победа је императив у овом мечу за селекцију Србије коју од следећег кола очекују знатно тежи ривали у групи.

БОНУС ВИДЕО: ГУЖВЕ НА РОЛАН ГАРОСУ: Сви јуре да виде Новака Ђоковића

НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је Арина Сабаленка управо урадила на Ју-Ес опену

Новак Ђоковић ће 2024. годину завршити без иједног освојеног гренд слем турнира, али уз историјску златну олимпијску медаљу са Игара у Паризу. А на последњем од четири велика, за сваку сезону стандардна, тениска надметања - десило се нешто досад незамисливо.

08. 09. 2024. у 13:30

ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи Прими моје саучешће ожалошћеном

ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи "Прими моје саучешће" ожалошћеном

ПРАВОСЛАВНИ свештеник Предраг Поповић, који је познат по својим јавним иступима у којима дели с верницима хришћанска начела и мудрости, је коментарисао зашто приликом смртног случаја не би требало ожалошћенима говорити "Прими моје саучешће".

08. 09. 2024. у 09:39