ДРАМА СВИХ ДРАМА: Кошаркашице Србије после хаоса победиле Порторико

28. 07. 2024. у 22:51 >> 21:43

Женска кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Порторика резултатом 58:55 у првом мечу на Олимпијским играма.

Сјајно су почеле меч кошаркашице Србије. Одмах су успоставиле јаку одбрану и отерале Порториканке од коша што је њихово најјаче оружије. Саша Чађо и Јована Ногић су погађале са дистанце, док је Драгана Станковић погађала са полу дистанце и Маринине "лавице" су полако и стрпљиво граидле предност. Ивон Андерсон је командовала игром и фантастично делила лопте, а ривалке су врло брзо упале у нервозу. Крајем првог полувремена, Србија је имала и плус 20 што је била највећа предност чиме су направиле себи лепу залиху пред одлучујуће две четвртине.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Почеле су добро кошаркашице Србије и друго полувреме, али је проблем настао у нападу. Иако су и даље играле сјајну одбрану, готово да шест минута "лавице" нису постигле кош па је Порторико успео да смањи на минус 12. Међутим, брза реакција селекторке Марине Маљковић успела је да пробуди наше кошаркашице које су врло брзо вратиле разлику на плус 19 и успеле да уведу меч у нешто мирнији темпо пред одлучујућих десет минута.

Иако је деловало да ће последња деоница бити без узбуђења, Порториканке су од самог почетка кренуле агресивно и минут по минут топиле разлику да би у последња два минута Србија ушла са само пет поена предности. Након тога, "нудиле" су се Порториканке, грешиле и Србија је била у прилици да реши меч на два минута ппре краја, али након што су судије досудиле технички фаул Драгани Станковић, а Порториканке су реализивале три пенала дошло је до неизвесне завршнице. На крају је Драгана Станковић погидла кључно слободно бацање и донела тријумф Србији.

У нашој селекцију је најефикаснија управо била Драгана Станковић са 15 поена, док се код Порторика истакла Сан Антонио Тринити са 11.

Следећи меч Србија игра против Кине у среду од 13.30, док ће Порториканке играти против Шпаније од 11.00.

Србија - Порторико 58:55

Четврта четвртина:

40' - Крај меча! Србија је победила!

40' - Сјајна одбрана Србије! Имају наше девојке лопту на шест секунди до краја!

40' - Потпуна драма! Само два разлике за Србију!

39' - Дошло је до кошкања између Драгане Станковић и једне играчице Порторика, па су судије након прегледања снимка досудиле неспортски фаул Порториканки, а технички фаул Драгани Станковић.

39' - Биће овде још много узбуђења! Србија води са пет разлике, али има још доста да се игра.

37' - Напокон погодак за Србију! Драгана Станковић на моменат одбија налет Порторика, а њихов селектор тражи тајм аут.

36' - И даље наше девојке имају проблеме у нападу. Нису постигле кош од почетка последње деонице, а Порториканке долазе на минус осам. Марина Маљковић мора да реагује тајм аутом.

33' - Поново је Србија у роблему. Порториканке су поново дошле на минус 12, али нема тајм аута Марине Маљковић.

31' - Почела је последња деоница! Одмах су Порториканке постигле погодак.

Трећа четвртина:

30' - Крај треће четвртине! Србија има плус 15.

27' - Одбила је Србија налет. Чађо и Ногић постижу укупно пет поена и поново одводе нашу селекцију на пристојну разлику.

26' - Србија је у проблемима. Порторико је смањио на минус 12, а наше девојке нису постигле кош пет минута. Марина Маљковић мора да тражи тајм аут.

25' - Поново су се Порториканке вратиле у меч. Само два поена постигле су кошаркашице Србије, још на самом почетку, али јака одбрана нас одржава на солидној разлици.

21' - Почело је друго полувреме! Не дају Српкиње Порториканкама да дају кош. Раца постиже прве поене за Србију у трећој четвртини.

Друга четвртина:

20' - Крај првог полувремена! Одличан меч кошаркашица Србије у првих двадест минута.

18' - Какав меч! Србија наставља да игра "гранитну" одбрану и доминира у нападу. Имају наше девојке плус 20.

16' - Наставља се сјајна игра Марининих "лавица". Још једна тројка Јоване Ногић, али јој то није било довољно, већ је у следећем нападу дала још једну. Води Србија 34:19!

14' - И даље кошаркашице Србије играју мирно и сталожено. Успевају да одрже разлику и да мирно контролишу меч.

11' - Почела је друга четвртина. Порториканке су смањила из слободних бацања.

Прва четвртина:

10' - Готова је прва четвртина! Воде кошаркашице Србије после десет минута 23:15.

7' - Мало је опала игра Србије, а Порториканке то користе, највише са дистанце, па смањују разлику али једна од најискуснији Саша Чађо одмах узвраћа.

4' - Добро играју наше девојке на почетку, добро шутирају и са дистанце и из рекета и терају селектора Порторика да тражи први тајм аут.

1' - Почео је меч! Чађо постиже прве поене за Србију и то тројку, али узвараћају Порториканке.

Уочи меча:

Кошаркашице Србије против селекције Порторика отварају Олимпијске игре. Овај меч ће бити од круцијалне важности за изабранице селекторке Марине Маљковић јер је управо ова карипска селекција по именима најслабији ривал у нашој групи и за пролаз у следећу рунду, победа је императив. Ово је трећи узаспони наступ Марининих "лавица" на Олимпијским играма, али ће по први пут један нов тим са великим бројем младих играчица наступити на овако великој и важној кошаркашкој смотри.

У првом сусрету дана у нашој групи Шпанија је после продужетка добила Кину 90:89.

БОНУС ВИДЕО: МЛАДИЋ ИЗ БЕОГРАДА СВУДА УЗ СРБИЈУ: Филип са урнебесном мајицом пружа подршку "орловима" и у Лилу

СРБИЈА НА ОВО ЧЕКА 33 ГОДИНЕ: Данце смо последњи пут победили у квалификацијама за Евро на који су отишчи уместо нас и освојили га

У неђељу од 18.00, на "Паркен стадиону" у Копенхагену, Србија ће у другом колу групе А Лиге нација играти са домаћином Данском.

08. 09. 2024. у 09:37

ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи Прими моје саучешће ожалошћеном

ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи "Прими моје саучешће" ожалошћеном

ПРАВОСЛАВНИ свештеник Предраг Поповић, који је познат по својим јавним иступима у којима дели с верницима хришћанска начела и мудрости, је коментарисао зашто приликом смртног случаја не би требало ожалошћенима говорити "Прими моје саучешће".

08. 09. 2024. у 09:39