СРПСКИ СТРУЧЊАК НА КЛУПИ ЗАГРЕПЧАНА: Цибона и ја можемо да будемо идеалан спој
НОВИ тренер кошаркаша Цибоне Владимир Јовановић изјавио је да му је драго што је добио прилику да води клуб као што је Цибона.
![СРПСКИ СТРУЧЊАК НА КЛУПИ ЗАГРЕПЧАНА: Цибона и ја можемо да будемо идеалан спој СРПСКИ СТРУЧЊАК НА КЛУПИ ЗАГРЕПЧАНА: Цибона и ја можемо да будемо идеалан спој](/data/images/2021-02-02/61799_20181215npjovanovicv04_fmob.jpg)
Фото: Н.Параушић
Јовановић је данас званично преузео загребачки тим, а на месту тренера заменио Ивана Велића, с којим је дошло до споразумног раскида сарадње.
"Веома ми је драго што сам дошао и што сам добио прилику да ради овде. Свестан сам историје клуба и колико је трофеја у витринама, колико је врхунских играча овај клуб изнедрио. Све то ће за мене бити мотив да остварим свој максимум и да остварим све резултате које смо поставили пред нас. Желим се захвалити бившем тренеру који је оставио екипу у добром стању и добром расположењу после две победе. Надам се да ћу наставити са добрим радом", рекао је Јовановић на конференцији за медије након промоције.
Јовановић, бивши шеф струке ФМП-а и члан стручног штаба репрезентације Србије, постао је први српски тренер на клупи Цибоне после више од три деценије, односно након Драгана Шакоте, који је водио тим у сезони 1989/1990.
"Моја лична амбиција би била да у ове витрине донесем још понеки трофеј за Цибону, а и да помогнем развоју тих младих играча. Апсолутно сам упознат са њиховом квалитетом и мислим да има простора за њихов напредак. Један од великих мотива мог доласка сигурноје био рад с тим младим играчима", навео је Јовановић, који је упитан и како ће Цибона изгледати, с обзиром на то да долази у темпераментну средину.
"Ја сам исто темпераментан тако да мислим да ћемо бити добар спој. Очекујем Цибону која ће играти брзо, агресивно, ''фајтерску'' кошарку, да се не склања ником с терена! То нам дозвољава младост коју имамо и искуство које имамо у екипи. Мислим да можемо да будемо идеалан спој". заклчјучио је Јовановић.
Тренер Јовановић са екипом се сусрео на синоћњем и јутарњем тренингу, а свој деби ће имати већ сутра у четвртфиналу Купа када ће Цибона у Драженовом дому угостити Адриа Оил Шкрљево.
![ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели](/data/images/2024-10-27/540269_tan2024-10-2718332382-9_kf.jpg?time=1739703968)
ВЛАХОВИЋ ПОСМАТРА "ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ" СА КЛУПЕ: Јувентус ће учинити све да не дозволи Интеру да преузме прво место на табели
ВЕЧЕРАС је на програму чувени "Дерби Италије" у којем ће Јувентус пред пуним трибинама "Алијанц стадиона" угостити Интер (20.45).
16. 02. 2025. у 07:30
![И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?! И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!](/data/images/2025-02-16/573300_profimedia-0339493883_kf.jpg?time=1739709883)
И РУСИ У ШОКУ! Доналд Трамп даје посебну позивницу да Русија учествује на Светском првенству у фудбалу?!
Доналд Трамп, нови/стари председник Сједињених Америчких Држава, који је на ту дужност изнова ступио 20. јануара 2025., ових дана је прилично занимљив Русима. Наравно, највише због одговора на питање "Како ће се и када завршити рат у Украјини?", али најновије вести везане за Руса и Трампа су - спортске природе.
16. 02. 2025. у 13:41
![РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
РАСКРИНКАО ЕСТРАДУ: Пронађена књига Саше Видића
МОДНИ креатор Саша видић преминуо је 23. априла 2023. године. Радио је као стилиста многих личности, а са нкима је био толико близак да су му поверавали своје најинтимније тренутке из живота.
16. 02. 2025. у 11:54
Коментари (0)